• Nagroda dla Julii

          • 26 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury  odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Portret mamy”. Nasza uczennica Julia Babulewicz zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy.

          • W naszym oddziale niesamowite spotkanie

          • Nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z największym psem świata😊 na spotkaniu nauczyły się bezpiecznie podchodzić do obcego psa, gdzie można dotykać psa oraz mnóstwo ciekawych rzeczy na temat opiekowania się psem. Oczywiście nie obyło się bez przytulania i głaskania. 

            Dogusiowa Akademia- Dzięki Tobie Mamba ♥️♥️dziękujemy za przybycie i cudowne spotkanie ♥️♥️

          • Podsumowanie Dni Języków Obcych

          • Dziś odbyło się podsumowanie Dni Języków Obcych w naszej szkole.🇬🇧🇩🇪🇦🇹🇮🇪Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w konkursie przeprowadzonym dzięki aplikacji Kahoot!  dotyczącym wiadomości o krajach anglo- i niemieckojęzycznych 🇬🇧🇩🇪. Reprezentanci klas rozwiązywali również quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. 🇬🇧 Natomiast dzieci z klas młodszych I-III przyniosły swoje prace konkursowe - flagi Wielkiej Brytanii 🇬🇧.

          • Pasowania na czytelnika

          • W tym roku uroczystość pasowania na czytelnika wyglądała trochę inaczej niż zazwyczaj, nie zamknęła się w jednym dniu, lecz trwała prawie tydzień. Pierwszoklasiści ze swoja panią, Magdaleną Dąbrowską, bardzo aktywnie w tym czasie współpracowali z biblioteką. Najpierw odwiedzili wypożyczalnię książek, przyjrzeli się księgozbiorowi i pracy bibliotekarza, dowiedzieli się, jak powstaje książka, kto pracuje przy jej tworzeniu i jaki jest efekt końcowy. Potem dzieci… wydały własną książkę. Zaadaptowany tekst baśni „Złotowłosa i trzy misie” pięknie przepisały, wykonały kolorowe ilustracje. Poszczególne kartki zostały później połączone i oprawione. Na okładce pojawiły się odpowiednie napisy – autor i tytuł utworu, a w środku – nazwiska redaktora, ilustratorów oraz data i miejsce wydania książki. Gotowe dzieło dzieci zaprezentowały całej społeczności szkolnej. Następnie, już w kameralnym gronie, w bibliotece, odbyła się dalsza część pasowania na czytelnika. Pierwszaków czekały konkurencje. Musiały, podobnie jak Kopciuszek, oddzielić mniejsze ziarna (soczewicy) od większych (ciecierzycy), rozpoznać postacie ze znanych utworów, rozwiązać zagadki. Przypomniały też, jak należy obchodzić się z książkami, aby długo służyły one czytelnikom.

            Na koniec dzieci otrzymały odznakę z napisem „Czytelnik”, a pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

          • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

          • W dniach 8 – 15 maja odbywał się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku jego hasło brzmiało: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W akcję promocji czytelnictwa, podkreślania roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz edukacji włączyła się też biblioteka szkolna. Przez cztery kolejne dni uczniowie, podzieleni na kategorie wiekowe, mogli wziąć udział w konkursach związanych z książkami. Uczestnicy akcji musieli wykazać się oczytaniem, dobrą pamięcią i umiejętnością kojarzenia. Zadania były różne: krzyżówki literackie, uzupełnianie tytułów dzieł oraz rozpoznawanie ich autorów, odpowiadanie na pytania związane z treścią znanych utworów, umieszczanie postaci we właściwych lekturach. Te osoby, które zebrały największą ilość punktów, otrzymają nagrody. A są to:

            w kategorii klas I – III

            Wiktoria Baczyńska – 27 pkt. I miejsce

            Maja Kukieła – 27 pkt. I miejsce

            Gabriela Roztropińska – 26,5 pkt. II miejsce

            Maria Gal Kalendarov – 20 pkt. III miejsce

            w kategorii klas IV – VI

            Nikola Rychlicka – 41 pkt. I miejsce

            Krzysztof Mechacki – 38 pkt. II miejsce

            Zuzanna Lesczyńska – 18,5 pkt. III miejsce

            w kategorii klas VII – VIII

            Maja Pindor – 69 pkt. I miejsce

            Agata Grabowska – 68 pkt. II miejsce

            Patrycja Kantarska – 68 pkt. II miejsce

            Karolina Wróbel – 57 pkt. III miejsce


          • Wycieczka do Kampinosu- Józefowa

          • Wiosna, maj, piękna pogoda. Nic tylko wybrać gdzieś się na łono natury. Jak pomyśleli, tak zrobili. Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z wychowawczyniami -20 maja- wybrali się do Domu Pracy Twórczej w Kampinosie- Józefowie. Tam odbyli pouczający spacer z przewodnikiem po puszczy. Później grali w gry terenowe. Spędzili także twórczo czas na warsztatach ceramicznych. Poznali historię jeepa Willisa i mieli okazję przejechać się tym wojskowym, kultowym już, samochodem. Nie zbrakło także  błogiego leniuchowania na hamakach oraz smacznej kiełbaski z ogniska. Wrócili zmęczeni , ale zadowoleni z majowego wypadu do puszczy.

          • Dni polonistyczne

          • W dn. 17- 19 maja 2022 r.  odbywały się tradycyjne „Dni Polonistyczne”, w czasie których  nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs recytatorski poezji romantycznej, a także konkurs  ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.

                        Tytuł „Mistrza Ortografii” w klasach IV- VI zdobył Krzysztof Mechacki, II miejsce przypadło Kai Roznowskiej, zaś III- Zuzannie Noweckiej. „Mistrzem Ortografii” w klasach VII- VIII została Zuzanna Terenowicz, II miejsce zajęła Maja Pindor,  III- Gabriela Gałaj.

                         W konkursie recytatorskim poezji romantycznej królował oczywiście Adam Mickiewicz, ale także nie zabrakło wierszy Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. I miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii klas 4-6  zajął Klaudiusz Bartkowski, II miejsce – Julia Babulewicz i Marta Radwańska, III- Maja Wołczyńska i Maria Figat.  W kategorii klas 7-8 I miejsce zajęła Patrycja Kantarska, II – Julia Wesołowska i Kamila Sylwestrzak, zaś III- Zofia Karpińska.

                        Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału za rok.

          • Nasi wolontariusze wyróżnieni na Gali Ośmiu Wspaniałych

          •  

            17 maja br. grupa naszych wolontariuszek, wraz z opiekunem wolontariatu uczestniczyła w XVI Gali Sochaczewskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych.

            Organizatorem konkursu jest Fundacja  Świat na Tak.

            W konkursie nagradzani są najbardziej zasłużeni wolontariusze. To doskonała okazja do podziękowania młodym wolontariuszom i wolontariuszkom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz potrzebujących. 

            Agata Grabowska, Patrycja Kantarska, Karolina Wróbel, Kamila Sylwestrzak i Alicja Kruszyńska zdobyły wyróżnienie w kategorii Grupa.

            Naszym wolontariuszkom serdecznie gratulujemy!

             

             

             

          • Za nami kolejny etap Dni Języków Obcych.

          • Za nami kolejny etap Dni Języków Obcych. Tym razem uczniowie z klas 4-8 przygotowywali w klasach prezentację swoich wybranych krajów. Były pokazy i opisy ciekawostek związanych z państwami 🌏,  degustacja wybranych przekąsek🍟🥧🥠🥗, pokazy mody międzynarodowej 👘 oraz piosenki pochodzące z różnych krajów 🎶.Działo się! 👍

          • "Hazard? Nie daj się wciągnąć!"- Kampania Krajowej Administracji Skarbowej

          • Dnia 11 maja 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas VII i VIII z  panią Dorotą Beznosik-Majchrzak pracownikiem Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz kom. Krzysztofem Brade funkcjonariuszem  Służby Celno-Skarbowej.

            Spotkanie zostało poświęcone hazardowi-problemowi, z którym walczy KAS.  Ideą spotkania było uświadomienie młodzieży, że hazard to jedno z uzależnień behawioralnych, niebezpiecznych w tym samym stopniu, co używki typu alkohol, papierosy czy narkotyki. Uczniowie poznali zwodniczy mechanizm działania  maszyn hazardowych, polegający na wyczuwaniu uzależnionego gracza poprzez częstotliwość kliknięć czy szybkość wrzucania kolejnych sum, a także złudną iluzję kontroli  gry na automatach. Nie mają one nic wspólnego ze zręcznością czy wiedzą, są jedynie źródłem zysku dla firmy urządzających nielegalny hazard.

            Młodzież wykazała duże zainteresowanie problemem, włączała się do rozmowy, poruszając wiele zagadnień dotyczących hazardu, z którym spotkała się w  swoim otoczeniu.

             

          • Dni Języków Obcych

          • 16 maja rozpoczęliśmy obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole. Pierwszego dnia uczniowie klas 4-8 wykonywali kreatywne prace plastyczne - symbole związane z wylosowanymi wcześniej krajami - Anglią, Szkocją, Walią, Niemcami i Austrią.Prace prezentowały się imponująco!

             

          • Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

          • 13 maja 2022 r. po raz pierwszy od czasu pandemii odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym. Do turnieju przystąpiło 5 szkół: Wymysłów, Gawłów, Mokas, Feliksów i Wyczółki. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Wymysłowie w dwóch kategoriach: dla klas IV-VI i VII-VIII.

            W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali: Filip Pytlak i Michał Nowakowski z klasy VI, a w kategorii klas VII-VIII Huber Ciećwierz i Szymon Adamcewicz z klasy VII.

            Wszyscy nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Filip Pytlak zdobył drugie miejsce indywidualnie, a Hubert Ciećwierz trzecie. Drużynowo w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy wysokie drugie miejsce uzyskując tyle samo punktów, co zwycięzca turnieju – Gawłów. O ogólnym rozstrzygnięciu zadecydowało wyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej reprezentanta Gawłowa.  Trzecie miejsce zajął gospodarz zawodów – Wymysłów.

            Byliśmy o krok od zwycięstwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynik ten poprawić w roku następnym.

            Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych!

             

          • Święto Narodowe 3 Maja

          • W tym roku przypada 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucję uchwalił Sejm Czteroletni, zwany Wielkim (1788-1792). Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Od 1990 r. w tym dniu maja obchodzimy w Polsce Święto Narodowe Trzeciego Maja. W naszej szkole z okazji tego święta odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy siódmej  i czwartej oraz chóru.  Przypomniano okoliczności uchwalenia konstytucji i jej twórców. Nie zabrakło poezji patriotycznej, jak  również wykonania słynnego „Mazurka 3 Maja” w wersji wokalnej i instrumentalnej. 

          • Szkolne Dni Promocji Zdrowia

          • W dniach 25-27 kwietnia br., już po raz kolejny, w naszej szkole odbyły się Dni Promocji Zdrowia. Organizatorami tegorocznego wydarzenia pod hasłem „Recepta na zdrowe życie” był Zespół do Spraw Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej.

            Dni Promocji Zdrowia, jak zwykle, cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczniów. Celem tej fantastycznej imprezy było promowanie zdrowego i efektywnego stylu życia, uświadomienie konieczności racjonalnego odżywiania się, kształtowanie postaw prozdrowotnych.

            W programie imprezy znalazły się m.in. zajęcia sportowe (mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie, tor przeszkód, rozgrywki między klasami), szkolny konkurs literacki(wierszyki, fraszki, rymowanki o tematyce zdrowotnej), przygotowanie sałatki owocowo-warzywnej, quizy o zdrowym odżywianiu.

            Tegoroczne Dni Promocji Zdrowia były również okazją do klasowych spotkań. Uczniowie wraz z nauczycielami aktywnie spędzali czas, łącząc go z edukacją pod kątem zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.

            Dni należały do bardzo udanych. Wszyscy z zaangażowaniem i radością brali udział w zaproponowanych działaniach.

          • Dzień Ziemi

          • 27 IV w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jak co roku z tej okazji obejrzeliśmy inscenizację przypominającą wszystkim o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę i jej ochrona oraz co jej zagraża. Uczniowie klasy VI i II zwrócili uwagę na to, że każdy z nas swoim zachowaniem na co dzień może przyczynić się do tego, aby Ziemia była czysta, piękna i zielona.