• Super ferie w szkole!

• W pierwszym tygodniu ferii w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach odbywały się profilaktyczne półkolonie zimowe. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów spotykała się codziennie, by brać udział w różnorodnych zajęciach.

W poniedziałek było kulturalnie i kulinarnie. Dzieci obejrzały w kinie Odeon film „Pies i robot”, a potem uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy w Da Grasso. We wtorek tworzyły obrazki z mchu i suszonych roślin oraz grały w siatkówkę. Środę spędziły w kręgielni w Płocku.

W kolejnym dniu odbyła się w szkole lekcja przyrody na żywo. Sporo emocji i zaciekawienia wzbudzili egzotyczni goście -  węże i jaszczurki. Gady pozwalały się dotykać, głaskać, a nawet zakładać na szyję, a spotkanie z nimi stało się inspiracją do wykonania portretu ulubionego zwierzęcia.

Temat ostatniego dnia zimowiska brzmiał: Z programowaniem za pan brat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przeciw cyberprzemocy i warsztatach informatycznych, podczas których uczyli się programować roboty.

To pełne atrakcji zimowisko  udało się zorganizować dzięki hojności sponsorów: Gminie Sochaczew i firmie Bakoma. Uczestnicy – zarówno ci starsi, jaki i młodsi -   mogli spędzić czas bezpiecznie, aktywnie i twórczo.

• Szkolny Konkurs Historyczny "Wspomnienie absolwentów"

• W związku z obchodami 100 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, dzieje się w naszej placówce wiele akcji. Jedną z nich był konkurs historyczny na nagranie filmu ze wspomnieniami absolwentów naszej szkoły. W miniony piątek ogłoszone zostały wyniki, a zwycięzcy prócz wysokich ocen z historii otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Film ze wspomnieniami pana Rafała Żakowskiego, przy dzielnym wsparciu córki Marceliny został zaprezentowany podczas uroczystości upamiętniającej patrona szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Zuzanna Nowecka kl.8

II miejsce- Marta Radwańska kl.6

III miejsce-Kacper Krajewski kl.5

Wyróżnienia:

Julia Babulewicz kl.6

Julia Głażewska kl.6

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i zachęcamy do dalszego aktywnego działania wszystkch uczniów!

• Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego "Wspomnienia z ławy szkolnej"

• W związku z jubileuszem 100- lecia naszej szkoły przed feriami odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego "Wspomnienia z ławy szkolnej". Na konkurs wpłynęły wspomnienia naszych absolwentów z różnych lat. I miejsce w konkursie zajęła Julia Babulewicz- za opisanie wspomnień szkolnych prababci Karoliny. II miejsce zajęła Julia Głażewska za wspomnienia ze szkoły wuja Sławomira, natomiast III miejsce przypadło w udziale Kacprowi Krajewskiemu za wspomnienia szkolne babci Magdaleny. Serdecznie gratulujemy.

• Święto Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego

• W styczniu tradycyjnie obchodzimy Święto Patrona Szkoły, stąd w piątek, 12 stycznia, w naszej szkole odbyła się akademia, w której wystąpili uczniowie klasy 6 pod kierunkiem p. Agnieszki Wnuk-Paduch. Przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia Janusza Kusocińskiego. Nie zabrakło poezji, a także archiwalnego filmu, który dokumentował zwycięstwo Kusocińskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles. W prezentacji widzieliśmy również fragmenty filmu przedstawiającego działalność konspiracyjną tego znakomitego sportowca oraz egzekucję w Palmirach. Pamięć Patrona Szkoły uczciliśmy minutą ciszy i wystawieniem warty przy tablicy pamiątkowej.

• Zabawa choinkowa

• Choinka noworoczna  jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń zarówno dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 5 stycznia br. odbyła się uroczysta zabawa karnawałowa, tradycyjnie kończąca I półrocze nauki. Na ten dzień korytarz szkolny zamienił się w salę balową. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy z Elsa i Spółka, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w różnych konkursach, uczyły się układów tanecznych, łapały sztuczny śnieg, uczestniczyły w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej, tworząc niezapomniane chwile w okresie świątecznym.

• Konkurs Plastyczny pt. „Z pokolenia na pokolenie, czyli moja supermoc w spadku po babci i dziadku” organizowany pod patronatem honorowym Starosty Sochaczewskiego

• Temat: Z pokolenia na pokolenie, czyli moja supermoc w spadku po babci i dziadku.

Opis: Zadaniem uczestniczki/uczestnika konkursu jest samodzielne wykonanie pracy dowolną techniką plastyczno-techniczną na kartce formatu A4 na temat umiejętności lub wartości, jaką przekazali jej/mu dziadkowie.

Format prac: arkusz A4.

Technika: dowolna technika plastyczno-techniczna, np. rysunek, kolaż, wyklejanka, wydzieranka.

Przedział wiekowy: uczniowie klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego.

Termin nadsyłania prac: 19.01.2024r. Prace można dostarczyć osobiście do siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie w godzinach pracy sekretariatu lub wysłać listownie, z uwzględnieniem czasu na dostarczenie przesyłki.

Adres Poradni: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 51, 96-500 Sochaczew, tel. 46 86 252 19

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 22.01.2024r.

Powiadomienie telefoniczne zwycięzców o wynikach konkursu: do 31.01.2024r.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: 05.02.2024r.