• Warsztaty o zdrowym odżywianiu

          • 28 kwietnia uczniowie klas I-V (podzieleni na dwie grupy wiekowe) wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w ramach Programu dla szkół. Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadziła pani dietetyk. W pierwszej części uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także pochodzenia i składu odżywczego owoców, warzyw oraz wyrobów mlecznych. Potem młodsze dzieci rozwiązywały zagadki i dotykiem rozpoznawały produkty ukryte w „worku niespodzianek”. Czwarto- i piątoklasiści badali, ile cukru zawierają popularne i lubiane słodycze oraz płatki śniadaniowe (wyniki pomiaru niejedną osobę wprawiły w zdumienie!). Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie i spożycie koktajli warzywnych i owocowych.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy I i III zaprezentowali się w przedstawieniu ekologicznym pt. "Jak rozweselić Ziemię?".

          • DNI POLONISTYCZNE

          • W kwietniu odbywały się tradycyjne „Dni Polonistyczne”, w czasie których  nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs szybkiego czytania, konkurs  ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”, a także konkurs czytelniczy „Tę książkę warto przeczytać”.

                      Tytuł „Mistrza Ortografii” w klasach IV- VI zdobyła Kaja Roznowska, II miejsce przypadło Julii Głażewskiej, zaś III- Marcie Radwańskiej. „Mistrzem Ortografii” w klasach VII- VIII została Zuzanna Terenowicz, II miejsce zajęła Julia Wesołowska,  III- Zofia Karpińska.

                      W konkursie czytelniczym „Tę książkę warto przeczytać” I miejsce zajęła Gabriela Gałaj, II- Nikola Rychlicka i Maria Figat, zaś III miejsce przypadło Zofii Kantarskiej. Ponadto jury przyznało wyróżnienia Zuzannie Noweckiej i Oskarowi Gal Kalendarowowi.

                       W konkursie szybkiego czytania najlepszymi okazali się:

            Filip Nowecki- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.4

            Kaja Roznowska- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.5

            Lena Kwiatkowska- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.6

            Wiktor Wypchło- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.7

            Zuzanna Terenowicz- „Mistrz Szybkiego Czytania' w kl.8

                     Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

          • Nasi wolontariusze wyróżnieni na Gali Ośmiu Wspaniałych

          • 19 kwietnia w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie odbyła się XVII Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

            Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.

            Organizatorem konkursu jest Fundacja  Świat na Tak.

            W konkursie nagradzani są najbardziej zasłużeni wolontariusze. To doskonała okazja do podziękowania młodym wolontariuszom i wolontariuszkom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz potrzebujących.

            Zuzanna Terenowicz, Gabriela Gałaj, Elżbieta Grabowska, Aleksander Yeremyan, Hubert Ciećwierz, Julia Wesołowska, Nikola Rychlicka, Filip Pytlak, Zofia Karpińska zdobyli wyróżnienie w kategorii Grupa.

            Naszym wolontariuszkom serdecznie gratulujemy!

          • Sukces naszych tancerzy

          • 15 kwietnia Amelia Lewandowska z klasy drugiej i Mateusz Roztropiński z klasy pierwszej zdobyli pierwsze miejsce w kategorii "do 9 H" w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Żoliborz M. St. Warszawy. Zaprezentowali tańce: walc, samba, cza-cza, poleczka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🏆 🥇 

            Powyższe zdjęcia pochodzą z profilu Wonder Dance Studio Tańca Żyrardów na portalu Facebook

          • 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

          • 19. kwietnia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskich obchodach 80-tej rocznicy powstania w getcie warszawskim- pierwszej akcji zbrojnej o tak dużej skali podjętej przez polskie organizacje państwa podziemnego przeciwko Niemcom. Założyliśmy dziś symbol pamięci-żonkil, oglądaliśmy filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Każdy mógł również zapoznać się z gazetką specjalnie przygotowaną na to wydarzenie, która w bardzo obrazowy sposób przedstawiła nam ludzki dramat z kwietnia 1943 roku.

          • Prośba o fanty na loterię podczas festynu rodzinnego

          • Podczas Festynu Rodzinnego organizowanego przy Szkole Podstawowej w Wyczółkach (4 czerwca) odbędzie się loteria fantowa. Loteria cieszy się dużym zainteresowaniem i prawie wszyscy uczestnicy festynu chętnie kupują losy.

            Zyski z loterii dofinansują działalność Samorządu Uczniowskiego.

            W związku z tym, będziemy wdzięczni za każdy drobiazg, który dostaniemy. Ofiarowane rzeczy powinny być nowe lub używane w dobrym stanie. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie dla dobra naszych dzieci.

            Fanty można przynosić do p. K. Bury oraz p .I. Gasińskiej.

            Z góry dziękujemy :)

          • TRZY ŻYWIOŁY. ZIEMIA – KONKURS FOTOGRAFICZNY

          • Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie fotograficznym “Trzy żywioły. Ziemia”. Zadaniem uczestników jest uchwycenie piękna żywiołu – ziemi, na fotografii. Konkurs przeznaczony jest dla osób zajmujących się fotografią nieprofesjonalnie. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 20 kwietnia 2023 roku.Fotografie w formie cyfrowej należy wysłać drogą elektroniczną na adres: konkursy.sck@gmail.com

            W tytule maila należy wpisać tytuł konkursu: TRZY ŻYWIOŁY. ZIEMIA. Każdy z uczestników może przesłać maksymalnie 3 fotografie. Wymagany format fotografii: jpg o wymiarach minimalnych 1200×1600 pikseli, w plikach nieprzekraczających 2MB, rozdzielczość 300 DPI. Do maila należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę rodo (brak załączników unieważnia udział w konkursie).Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trzech kategoriach wiekowych:

            Kategoria I – wiek uczestników: 10-14 lat

            Kategoria II – wiek uczestników: 15-18 lat

            Kategoria III – wiek uczestników: 18+

            W każdej kategorii wiekowej przyznana zostanie nagroda główna oraz wyróżnienia. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą e-mailową. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz na profilu SCK na Facebooku 30 kwietnia 2023 roku. Nagrodzone i wyróżnione fotografie zostaną opublikowane w postaci zbiorczej prezentacji na fanpage’u SCK na Facebooku w dniu ogłoszenia wyników.

            Powiatowy konkurs fotograficzny “Trzy żywioły. Ziemia” – REGULAMIN – Pobierz

            Powiatowy konkurs fotograficzny “Trzy żywioły. Ziemia” – KARTA ZGŁOSZENIA – Pobierz

            Powiatowy konkurs fotograficzny “Trzy żywioły. Ziemia” – KLAUZULA RODO – Pobierz

          • Easter lessons 🐣🐰

          • Na zajęciach języka angielskiego dzieci poznawały tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Wielkanocnych w krajach Wielkiej Brytanii i porównywały je z naszymi polskimi zwyczajami. Młodsze dzieci szukały jajek podczas zabawy "Egg hunting", grały w wielkanocne domino, Memory i Bingo; natomiast starsi uczniowie utrwalali słownictwo, grali w gry interaktywne i ćwiczyli rozmówki przy pomocy kart "Would you rather...?" . Happy Easter!

          • Spotkanie wielkanocne

          • 5 kwietnia przeżywaliśmy w naszej szkolnej społeczności spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uroczysta akademia pt. "Szukam przyjaciela", składała się z montażu słowno-muzycznego oraz prezentacji multimedialnej, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Kłosińskiej. Mały Książę poszukuje przyjaciela, szuka go w zabieganym społeczeństwie, a odnajduje dopiero w Jezusie Chrystusie. Dialogi, poezja, fragmenty Pisma Świętego, pieśni o krzyżu i zmartwychwstaniu wprowadziły widzów w tematykę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Alicja Gałaj, która mówiła o istocie tych najważniejszych dla katolików świąt i duchowym przygotowaniu do nich. Na koniec złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia świąteczne. Kolejnym punktem spotkania było tradycyjne dzielenie się jajkiem. Ks. Proboszcz Krzysztof Żochowski pobłogosławił jajka i babki świąteczne, którymi wszyscy dzielili się składając sobie najlepsze życzenia. Był to prawdziwie świąteczny poranek. Dziękujemy artystom występującym na szkolnej scenie, a wszystkim życzymy radosnego świętowania.

            Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

          • Rozstrzygniecie konkursu na Palmę wielkanocną

          • Przed Niedzielą Palmową został ogłoszony szkolny konkurs na palmę wielkanocną. 5 kwietnia wręczono dyplomy i nagrody za przepięknie wykonane własnoręcznie palmy.

            Nagrodzeni uczniowie w kat.kl.I-IV

            I miejsce Aleksandra Kubik

            I miejsce Lena Szymczak

            II miejsce Natalia Szymańska

            II miejsce Lidia Barciak

            W kat.kl. V-VIII

            I miejsce Julia Głażewska

            II miejsce Martyna Sylwestrzak

            III miejsce Julia Babulewicz

            Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych pomysłów.

          • Pola Nadziei 2023-bądźmy razem

          • W naszej szkole po raz kolejny zakwitły Pola Nadziei. To żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum.

            W niedziele Palmową, tj. 2 kwietnia  wolontariusze Julia Wesołowska, Elżbieta Grabowska, Zofia Karpińska, Gabriela Gałaj, Zuzanna Terenowicz, Filip Gołebiowski, Daria Zastawna, Nikola Rychlicka, Michał Nowakowski, Mateusz Wiśniewski kwestowali na rzecz Hospicjum Sióstr Felicjanek  im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie.

             Kwesty odbyły się po niedzielnych mszach świętych przy kościele w Mikołajewie oraz kaplicy w Nowym Białyninie.

            Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, a w  zamian otrzymał wykonany przez wolontariuszy żonkil.

            Udało nam się zebrać 767,40zł.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

          • Finał akcji Góra Grosza

          • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbiórki Góry Grosza.

            Członkowie Samorządu Szkolnego prowadzili zbiórki monet wśród uczniów od kilku miesięcy. Akcja zakończyła się pod koniec marca. Grosiki zostały policzone, zważone i przekazane dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!

          • Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • W miniony piątek w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada właśnie dzisiaj, tj. 2 kwietnia. Cała społeczność szkolna była ubrana na kolor niebieski, który symbolizuje autyzm. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach poszerzających wiedzę na ten temat. Dzieciom najbardziej podobały się ciekawostki, czyli postacie sławnych postaci z autyzmem, które mogły później pokolorować. Nasza działalność odbywała się w ramach projektu "Wszyscy inni, każdy równy".