• Świetlicowy Turniej Warcabowy

• Od 12 do 16 lutego w świetlicy szkolnej rozegrany został turniej warcabowy zorganizowany    z okazji 100 – lecia istnienia naszej placówki. Do turnieju zgłosiło się 18 uczniów. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach. Gracze podczas swoich pojedynków długo myśleli nad każdym posunięciem mając świadomość, że nie są to zwykłe gry podczas pobytu w świetlicy. Po zaciętych pojedynkach udało się wyłonić warcabowych mistrzów świetlicy:

1 miejsce -  Oscar Gal Kalendarov

2 miejsce - Krzysztof Sajnacki

3 miejsce – Kamil Kantarski          Gratulujemy !

• Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym

• 17 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Do oddziału przedszkolnego przybyły dzieci wraz z rodzicami. Dla miłych gości przewidziano atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość uczestnictwa w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zajęciach sportowych. Było wiele radości i śmiechu. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

• Warsztaty edukacyjne "Energia odnawialna"

• 19 lutego w poniedziałek odwiedziła nas firma LUPUS z programem edukacyjnym dla dzieci pt. “Energia odnawialna”. Podczas warsztatów edukacyjnych uczniom klas 0-IV zaprezentowane zostały modele elektrowni słonecznej oraz wiatrowej. Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej, a na zakończenie warsztatów mieli okazję ścigać się samochodzikami napędzanymi panelami fotowoltaicznymi. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

• Zapraszamy -Szkolny Konkurs Plastyczny

• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„100 kwiatów na 100- lecie”

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach.

1. Cele konkursu:
              1. Uczczenie jubileuszu szkoły,
              2. Pielęgnowanie tradycji szkolnych,
              3. Rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
              4. Rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.
            2. Regulamin:
              1. Konkurs rozpoczyna się 19 lutego 2024 r., a kończy 14 marca 2024 roku.
              2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów SP w Wyczółkach z klas 0-8.
              3. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kwiatu  z wykorzystaniem bibuły lub papieru w kolorze białym. Kwiat powinien mieć wysokość 80- 100 cm.
              4. Prace będą oceniane pod względem:
                • trudności wykonania i pomysłowości
                • wrażeń estetycznych (atrakcyjności, oryginalności)
              5. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i fb.
              6. Każda praca powinna być opatrzona  następującymi danymi:
                • Imię i nazwisko dziecka
                • Klasa
              7. Do każdej pracy należy dołączyć ZGODĘ rodziców/prawnych opiekunów - załącznik. Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci oraz zamieszczenie na wystawie pokonkursowej, na stronie internetowej szkoły i fb. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora.
              8. Prace należy składać u organizatorów do dnia 14  marca 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy:

Agnieszka Wnuk- Paduch

Magdalena Dąbrowska

• Wyjazd do SCK w Chodakowie

• „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spedzić czas.”

Brzechwolandia- to wspaniała kraina, którą wszyscy powinni poznać. 14 lutego dzieci obejrzały przedstawienie w SCK w Chodakowie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji. Uczniowie klas 0-III byli świadkami niesamowitych przygód, które tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą. Aktorzy w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili wiersze Jana Brzechwy. Była to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który właśnie dla najmłodszych rymował piękne strofy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”). Dzięki przedstawieniu dzieci mogły przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy I zapoznali się z perypetiami bohaterów bajki "3... 2... 1... Internet" oraz pomagali robotowi z gry "Interlandia" w jego przygodach.

• Cyrk "Szok" w naszej szkole

• Dnia 2 lutego mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z cyrku „Szok”. Na sali gimnastycznej zapanowała magiczna aura i można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe.  Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

• Letnia zadyma w środku zimy

• 28 stycznia 2024 r. nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem finału WOŚP było zebranie jak największej kwoty  na zakup specjalistycznego sprzętu, który jest niezwykle ważny w trakcie leczenia jak i diagnostyki. Tym razem działania Fundacji skupiły się wokół płuc po pandemii, zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu uczniowie klasy VIII: Mateusz Wiśniewski, Filip Pytlak, Zuzanna Nowecka, Zofia Kantarska i Nikola Rychlicka kwestowali przy kościołach w Mikołajewie oraz Sochaczewie, jak również na ulicach miasta.

Łączna kwota przekazana do Hufca w Sochaczewie wyniosła 3369,7 zł.

Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w tegoroczny Finał.

Tu wszystko gra OK!