• Rozbudowa placu zabaw

• W miniony piątek w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej, dzięki którym uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup dwóch urządzeń na plac zabaw: Eko-Memory i Głuchy telefon. Jest nam niezmiernie miło, że po raz drugi udało się stworzyć wspólny projekt dla dobra i rozwoju naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy!

• Akcja charytatywna w naszej szkole -"Challenge dla Józia"

• 25. października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Braliśmy udział w akcji charytatywnej „Challenge dla Józia”, do której zostaliśmy nominowani na Facebook’u. Od samego rana na szkolnym korytarzu trwała sprzedaż słodkości przygotowanych przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Udało nam się zebrać aż 701, 58 zł, za co z całego serca dziękujemy. Ponadto na sali gimnastycznej wykonaliśmy nasze zadanie – każdy z nas po 10 przysiadów lub pompek. Leczenie Józia można wspierać cały czas poprzez kliknięcie w poniższy link i dokonanie wpłaty:

Jeszcze raz dziękujemy i wraz z Józiem liczymy na dalsze wsparcie.

• Pasowanie pierwszoklasistów

• W piątek 20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". Uczestniczyła w niej całą społeczność szkolna i rodzice pierwszoklasistów. Po części artystycznej dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

• Challenge dla Józia

• Nasza szkoła została nominowana do wzięcia udziału w „Challenge’u dla Józia”. W ramach tej akcji 25 października 2023 r. odbędzie się charytatywna sprzedaż różnych smakołyków, m.in. ciasteczek, babeczek czy popcornu zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu. Dochód z akcji wesprze leczenie chorego Józia Przyłuskiego. Józio zachorował na złośliwy nowotwór! Wesoły, rezolutny przedszkolak – taki był do tragicznego dnia, gdy w trakcie zabawy na zjeżdżalni zaczął utykać na lewą nóżkę. Józio zaczął bardzo szybko się męczyć, stał się apatyczny, nie chciał się bawić. Nie chciał jeść, pojawiły się bóle brzucha         i gorączka. W brzuszku Józia znaleziono dużego guza! Niestety, okazał się to być złośliwy nowotwór nadnercza. Zaczęła się dramatyczna walka o życie.

Józio potrzebuje naszej pomocy. Liczymy na Wasze wsparcie!

Oprócz udziału  w naszej akcji charytatywnej mogą Państwo wspomóc leczenie Józia klikając w poniższy link i dokonując wpłaty:

SzKW

• „Nie tylko z książek płynie dobra nauka.

Z serca nauczać- to wielka sztuka”

Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. I właśnie z tej okazji 17 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na  uroczystej akademii, którą przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego i koła teatralnego pod kierunkiem p. Anny Pastuszko i p. A. Miałkos. W zabawny sposób  młodzi aktorzy zaprezentowali  obraz współczesnej szkoły i rozdali nagrody „Janusze” – ( w tym roku obowiązywała kategoria postacie z bajek) dla wszystkich nauczycieli. Samorząd Uczniowski podarował pracownikom szkoły kwiaty, a nauczycielom małe upominki. Pani Dyrektor Aleksandra Tempczyk wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie spotkania zaproszeni goście p. Bogusława Cieślak – Dyrektor GZEAS-u, p. Magdalena Krajewska, p. Wiesław Skóra i p. Alicja Gałaj podziękowali pedagogom za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.

• Narodowe Czytanie 2023 "Nad Niemnem"

• W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Lektura wybrana do 12. edycji tej ogólnopolskiej akcji to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali fragmenty powieści przedstawiające dzieje Jana i Cecylii. Tego rodzaju spotkanie literackie to doskonała okazja do tego, by promować czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej, jak również sposobność do upamiętnienia 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a czytanie fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy. Wszystkim występującym gratulujemy pięknej, wyrazistej interpretacji utworu!

• Akcja "Tusz do paki"

• Miło nam oznajmić, iż nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej Tusz do paki.  W tym roku szkolnym pragniemy nadal uczestniczyć w projekcie. W związku z tym zachęcamy wszystkich, aby przyłączali się do naszej akcji i zamiast wyrzucać zużyty tusz do kosza, przynieść go do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanego na ten cel pudełka. Zebrane w ten sposób odpady przekazane będą do recyklingu, a potem zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk.