• IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

          • W miniony wtorek, tj. 30 maja w Szkole Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII" dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Roztropińska oraz Nadia Adamcewicz, która finalnie zdobyła II miejsce ! Serdecznie gratulujemy laureatce!

          • Gminny Konkurs Plastyczny "W krainie Chopina"

          • Nasi uczniowie laureatami konkursu plastycznego!

            Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Feliksowie zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny pt."W krainie Chopina" , a oto nasi laureaci:

            - Marta Radwańska - II miejsce

            - Kacper Krajewski - III miejsce

            - Julia Babulewicz- wyróżnienie

            Serdecznie gratulujemy!

          • Egzamin na kartę rowerową

          • W dniu 30 maja 2023 roku ,odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przed egzaminem praktycznym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego na egzaminie teoretycznym, który był przeprowadzony pisemnie w formie testu. Sprawdzian
            z umiejętności poruszania się rowerem odbył się w obecności funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie oraz dyrektora szkoły Alicji Gałaj.

          • Szkolny Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygniety!

          • Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygnięty!

            Skierowany do klas I- III, konkurs o tematyce związanej z Wielką Brytanią, był ostatnim elementem, a zarazem też podsumowaniem tegorocznych Dni Języków Obcych .

            Prace, które wpłynęły na konkurs były niezwykle staranne, kreatywne i pracochłonne. Spośród nich wybrano zwycięzców i wręczono dyplomy oraz nagrody:

            I miejsce - Ola Kubik kl.III

            II miejsce - Hania Bashir kl. I

            III miejsce - Kamil Kantarski kl. II

            wyróżnienia: Lena Szymańska kl. II  i Gabrysia Roztropinska kl. III.

            Serdecznie gratulujemy!!    Well done!

          • Małe muzeum techniki w naszej szkole

          • „Poznając przeszłość możemy zbudować przyszłość”

            W naszej szkole już po raz kolejny powstało Małe Muzeum Techniki. Celem wystawy było pokazanie uczniom jak wyglądał kiedyś świat. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali stare przedmioty codziennego użytku. Udało nam się zgromadzić mnóstwo cudów techniki z lat 90 i 80, a nawet wcześniejszych. W ekspozycji znalazły się kultowe już odbiorniki radiowe, aparaty fotograficzne, kamery, zegary. Znalazły się również sprzęty codziennego użytku, maszyny do szycia, kuchnia rodem z PRL. Jednak największe wrażenie na uczniach zrobiły najstarsze eksponaty, takie jak kołowrotek – urządzenie do wytwarzania przędzy z włókien, czy też maszyna do szycia SINGER ROHLER.

            To była ciekawa historia techniki.

          • „Wonder Dance Festival”

          • W weekend 27-28 maja w Międzyborowie odbyła się coroczna gala „Wonder Dance Festival” – to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzi tancerze mają możliwość prezentacji swoich talentów i efektów ciężkiej pracy. Nie zabrakło tam również uczniów z naszej szkoły, którzy otrzymali statuetkę za swój występ! Gratulujemy!!!

          • XIII Edycja Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych

          • Konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie został rozstrzygnięty!

            Nasza szkoła również włączyła się do akcji i uczniowie przez pół roku dzielnie zbierali surowce wtórne. Trójka uczniów - Maria Gal Kalendarov, Gabriela Roztropinska i Oskar Gal Kalendarov, reprezentowali naszą szkołę na rozdaniu nagród, które miało miejsce 26 maja w Starostwie w Sochaczewie. Pozostali uczniowie, którzy włączyli się do akcji również otrzymali symboliczne nagrody. Serdecznie gratulujemy laureatom!

          • II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu

          • 17 maja 2023 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury odbyła się 30.Jubileuszowa gala Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.  Nasz zespół w składzie: Gabriela, Nadia, Wiktoria z klasy III,  Klaudiusz,Julia, Maria, Julia, Marta z klasy V, Krzysztof i Kacper z klasy IV zdobyli drugie miejsce. Przepięknie wykonali autorską piosenkę pt. "Bądź eco". Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Z wizytą u króla Stanisława Augusta i Mikołaja Kopernika

          • 16 maja uczniowie klas IV-VIII w ramach programu „Poznaj Polskę” pojechali do Zamku Królewskiego w Warszawie i Centrum Nauki Kopernik. W Zamku uczestniczyli w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla”. Podczas zajęć o czasach króla Stanisława Augusta uczniowie zwiedzili królewskie komnaty, dowiedzieli się w jakim otoczeniu żył król, kim byli jego pracownicy, poznali podstawy XVIII-wiecznego ceremoniału i zwyczajów oraz symbolikę insygniów. Usłyszeli wiele ciekawostek o codziennym życiu króla, gdzie jadał, kto go ubierał, jak przygotowywano jego fryzurę, jakie miał rozrywki. W Centrum Nauki Kopernik za pośrednictwem wielu wystaw, uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, które potwierdzały teorię zdobytą na lekcjach przyrody, chemii, fizyki i matematyki. Niezwykle ciekawe było spotkanie oraz rozmowa z humanoidalnym Robotem Kopernik, który posiada sztuczną inteligencję. Czas spędzony w stolicy był super i każdemu polecamy taką wycieczkę.

          • Gminny konkursu plastyczny „Mikołaj Kopernik – nie tylko astronom”

          • 11 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Sochaczew odbyło się wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu plastycznego „Mikołaj Kopernik – nie tylko astronom”. Uroczystość uświetniło spotkanie z sochaczewskim artystą Marcinem Hugo-Baderem (głównym jurorem konkursu) – autorem obrazów, które można przez jakiś czas podziwiać w siedzibie biblioteki.

            Z naszej szkoły uhonorowanych zostało pięcioro uczniów. W kategorii klas IV - VI Maja Wołczyńska i Marta Radwańska zajęły ex aequo I miejsce, a Kacper Krajewski – II miejsce. W kategorii klas VII – VIIII miejsce przypadło Bartłomiejowi Wróblowi, zaś wyróżnienie zdobyła  Zuzanna Leszczyńska.

            Nagrody otrzymały również trzy uczennice, które w 2022 roku wypożyczyły najwięcej książek w Filii Bibliotecznej w Wyczółkach: Maja Kukieła, Maria Gal Kalendarov i Elżbieta Grabowska.

            Gratulujemy!

            Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Sochaczew w Kątach

            http://www.biblioteka.gmina.pl/,,moja-twoja-nasza---biblioteka!.html

          • 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisana jest akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć społeczności szkolnej to ważne wydarzenie sprzed 232 lat, uczniowie klasy VII pod kierunkiem p. Marioli Wagner przygotowali historyczne spotkanie pamiętnych lat. Była to przepiękna i żywa lekcja historii przeplatana pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Uroczystość charakteryzowała się wyjątkową oprawą dekoracyjną, można było zauważyć stroje i elementy z epoki oraz społeczność szkolną w galowych strojach. Była to wspaniała okazja do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

          • Wycieczka zawodoznawcza do zakładu Grupa Aljeka

          • Wyjazdy to najlepszy sposób na poznanie środowiska swojej przyszłej pracy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach na przestrzeni ostatnich lat mieli okazję uczestniczyć w różnych wycieczkach na terenie powiatu sochaczewskiego.

            W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VI – VIII wyjechali 28 kwietnia 2023r. do firmy Grupa Aljeka- Jerzego Kaczora na wycieczkę mającą na celu poznanie specyfiki pracy przedstawicieli tego zakładu pracy.

            Na miejscu młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą historię oraz profil działalności firmy. Dowiedzieli się również, na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie i jakie wymagania muszą spełniać kandydaci zajmujący stanowiska oraz oprócz kierunkowego wykształcenia jak ważne są predyspozycje zawodowe przyszłych pracowników. Po odbyciu krótkiego szkolenia z zakresu BHP uczniowie przeszli przez halę produkcyjną, gdzie zapoznali  się z procesem produkcji.

            Korzystając z okazji pragniemy podziękować za wieloletnią współpracę Panu Jerzemu Kaczorowi oraz Pani Annie Witkowskiej za profesjonalne prowadzenie zajęć z naszymi uczniami.

          • Warsztaty o zdrowym odżywianiu

          • 28 kwietnia uczniowie klas I-V (podzieleni na dwie grupy wiekowe) wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w ramach Programu dla szkół. Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadziła pani dietetyk. W pierwszej części uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także pochodzenia i składu odżywczego owoców, warzyw oraz wyrobów mlecznych. Potem młodsze dzieci rozwiązywały zagadki i dotykiem rozpoznawały produkty ukryte w „worku niespodzianek”. Czwarto- i piątoklasiści badali, ile cukru zawierają popularne i lubiane słodycze oraz płatki śniadaniowe (wyniki pomiaru niejedną osobę wprawiły w zdumienie!). Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie i spożycie koktajli warzywnych i owocowych.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy I i III zaprezentowali się w przedstawieniu ekologicznym pt. "Jak rozweselić Ziemię?".

          • DNI POLONISTYCZNE

          • W kwietniu odbywały się tradycyjne „Dni Polonistyczne”, w czasie których  nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs szybkiego czytania, konkurs  ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”, a także konkurs czytelniczy „Tę książkę warto przeczytać”.

                      Tytuł „Mistrza Ortografii” w klasach IV- VI zdobyła Kaja Roznowska, II miejsce przypadło Julii Głażewskiej, zaś III- Marcie Radwańskiej. „Mistrzem Ortografii” w klasach VII- VIII została Zuzanna Terenowicz, II miejsce zajęła Julia Wesołowska,  III- Zofia Karpińska.

                      W konkursie czytelniczym „Tę książkę warto przeczytać” I miejsce zajęła Gabriela Gałaj, II- Nikola Rychlicka i Maria Figat, zaś III miejsce przypadło Zofii Kantarskiej. Ponadto jury przyznało wyróżnienia Zuzannie Noweckiej i Oskarowi Gal Kalendarowowi.

                       W konkursie szybkiego czytania najlepszymi okazali się:

            Filip Nowecki- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.4

            Kaja Roznowska- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.5

            Lena Kwiatkowska- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.6

            Wiktor Wypchło- „Mistrz Szybkiego Czytania” w kl.7

            Zuzanna Terenowicz- „Mistrz Szybkiego Czytania' w kl.8

                     Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.