• Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie

• Obchodów Dnia Dziecka ciąg dalszy! Nasi uczniowie zostali wczoraj zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, m.in. zwiedzanie dyżurki, cel, pokoju przesłuchań dla dzieci, a także wejście do radiowozu i na motor policyjny! Największe wrażenie na dzieciach zrobiła obecność psa tropiącego, który pokazał swoją posłuszność względem opiekuna oraz swoje możliwości w akcji poszukiwawczej. Panie policjantki przygotowały dla dzieci również pogadankę nt. Bezpieczeństwa podczas wakacji. Na koniec uczniowie dostali kolorowanki i słodki upominek! Dziękujemy za zaproszenie Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie!

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym odrywa ważną rolę podczas organizowanych przez naszą szkołę zajęć edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. W związku z tym włączyliśmy się czynnie do akcji Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Celem akcji było zwiększenie wiedzy uczniów na temat właściwego zachowania w różnych sytuacjach, których mogą doświadczyć w szkole, w środowisku oraz na drodze. Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, podjęliśmy zadania w ramach tej akcji, uwzględniając  różne  formy aktywności.

Podjęte działania miały służyć upowszechnieniu przepisów ruchu drogowego, wykształcić chęci i umiejętności dbania o sprzęt sportowy i rekreacyjny oraz nawyki właściwego, bezpiecznego       i odpowiedzialnego korzystania z niego.

W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w grach interaktywnych oraz grach planszowych. Na lekcjach wychowania fizycznego zostały przeprowadzone pogadanki na temat dbania o sprzęt sportowy.

W ramach akcji w naszej szkole został zorganizowany egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych.

Jesteśmy pewni, że dzięki zdobytej w czasie Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa wiedzy uczniowie będą potrafili bezpiecznie odpoczywać w trakcie zbliżających się wycieczek i wakacji.

• IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

• W miniony wtorek, tj. 30 maja w Szkole Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII" dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Roztropińska oraz Nadia Adamcewicz, która finalnie zdobyła II miejsce ! Serdecznie gratulujemy laureatce!

• Gminny Konkurs Plastyczny "W krainie Chopina"

• Nasi uczniowie laureatami konkursu plastycznego!

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Feliksowie zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny pt."W krainie Chopina" , a oto nasi laureaci:

- Marta Radwańska - II miejsce

- Kacper Krajewski - III miejsce

- Julia Babulewicz- wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

• Szkolny Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygniety!

• Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygnięty!

Skierowany do klas I- III, konkurs o tematyce związanej z Wielką Brytanią, był ostatnim elementem, a zarazem też podsumowaniem tegorocznych Dni Języków Obcych .

Prace, które wpłynęły na konkurs były niezwykle staranne, kreatywne i pracochłonne. Spośród nich wybrano zwycięzców i wręczono dyplomy oraz nagrody:

I miejsce - Ola Kubik kl.III

II miejsce - Hania Bashir kl. I

III miejsce - Kamil Kantarski kl. II

wyróżnienia: Lena Szymańska kl. II  i Gabrysia Roztropinska kl. III.

Serdecznie gratulujemy!!    Well done!

• „Wonder Dance Festival”

• W weekend 27-28 maja w Międzyborowie odbyła się coroczna gala „Wonder Dance Festival” – to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzi tancerze mają możliwość prezentacji swoich talentów i efektów ciężkiej pracy. Nie zabrakło tam również uczniów z naszej szkoły, którzy otrzymali statuetkę za swój występ! Gratulujemy!!!

• XIII Edycja Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych

• Konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie został rozstrzygnięty!

Nasza szkoła również włączyła się do akcji i uczniowie przez pół roku dzielnie zbierali surowce wtórne. Trójka uczniów - Maria Gal Kalendarov, Gabriela Roztropinska i Oskar Gal Kalendarov, reprezentowali naszą szkołę na rozdaniu nagród, które miało miejsce 26 maja w Starostwie w Sochaczewie. Pozostali uczniowie, którzy włączyli się do akcji również otrzymali symboliczne nagrody. Serdecznie gratulujemy laureatom!