Aktualności
Wycieczka do Majalandu
314 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Majalandu w Góraszce. Bardzo miło i aktywnie dzieci spędziły czas korzystając ze wszystkich atrakcji w centrum rozrywki. Największym powodzeniem cieszyła się karuzela motyli Sky fly, kulki i żabki. Było wesoło, zabawnie i każdy bawił się świetnie.
Laureatka konkursu "Poezja ks. J. Twardowskiego w obrazach"
13 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie miało miejsce podsumowanie IX edycji Powiatowego konkursu plastycznego "Poezja ks. J. Twardowskiego w obrazach" Uczennica klasy VI Zofia Kantarska wymalował sobie III miejsce. Serdeczne gratulacje!!!
Spotkanie rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie I w nowym roku szkolnym
20 czerwca 2022 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie I od 1 września 2022 r.
Dzień Matematyki
2Dzień Matematyki w naszej szkole odbył się 10 czerwca, w tym roku pod hasłem „Matematyka to jakiś kosmos”. Dzień Matematyki kierowany jest dla wszystkich!. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie – być kolejnym testem – i tak było. Zadania nie wymagały dużej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Uczniowie klas IV-VIII pracowali w trójkach, rozwiązując zadania o tematyce związanej z kosmosem i układem słonecznym. Oprócz świetnej zabawy uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z tejże dziedziny nauki. Konkursowi towarzyszyło wiele radości i pozytywnej energii.
"Jaś i Małgosia" - od nauczycieli dla dzieci
14Tego jeszcze u nas nie było!!!
Z okazji Dnia Dziecka została przygotowana niespodzianka dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Tym razem na scenie wystąpili nauczyciele, którzy przeistoczyli się w bajkowe postacie takie jak Baba Flora czy Jaś. Zaprezentowali oni inscenizację "Jaś i Małgosia" w wersji proekologicznej.
Karta rowerowa
6Ten dzień był wyjątkowy, czwartoklasiści czekali na niego od dawna, 7 czerwca 2022 uczniowie, w obecności policjantów Powiatowej Komendy Policji w Sochaczewie, przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy zdali egzamin, więc w wakacje będą mogli jeździć na wycieczki rowerowe.
Nasi laureaci konkursu plastycznego „TwórCzyStwór”
W poniedziałek, 6 czerwca, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „ TwórCzyStwór”, którego organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Celem konkursu było:
- rozwijanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć or
Wycieczka do Tułowic
116 czerwca klasy I, II, III i IV wybrały się na wycieczkę kolejką wąskotorową do Tułowic. Nasza przygoda zaczęła się od zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej, następnie retro wagonikami pojechaliśmy do Puszczy Kampinowskiej. Po krótkim spacerze puszczańskimi ścieżkami dojechaliśmy do Tułowic. Czekało tam na nas ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy nad Łasicą w Osadzie Puszczańskiej. Niestety, czas płynął bardzo szybko... Był to bardzo udany wyjazd.
Festyn rodzinny
181W dniu 5 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wyczółkach odbył się Festyn Rodzinny. Uczniowie, rodzice i społeczność lokalna mieli możliwość niedzielne popołudnie spędzić aktywnie, korzystając z przygotowanych atrakcji.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i trampolina bungee. Animatorka Eliza zaproponowała dzieciom i młodzieży szereg zabaw muzyczno-ruchowych. Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Sochaczewa prowadziło pokaz pomocy przedmedycznej. Żołnierze 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej uczyli sprawnego strzelania do celu. Wielką atrakcją okazały się zajęcia z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyczółek. Ogromne powodzenie miała również loteria fantowa.
Dzień mamy i taty
5Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka👨👩👧👦🏠 Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. ♥️♥️
Z tej właśnie okazji 2 czerwca w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się przedstawienie pt. "Bajkowy pociąg..".🚂🚂
Zielona szkoła
46Od 30 maja do 1 czerwca przebywaliśmy na zielonej szkole w Lidzbarku Welskim w ośrodku wypoczynkowym Halo Mazury.
Choć pogoda była zmienna bawiliśmy się świetnie. Mieliśmy okazję skorzystać z archery geames, quadów, strzelnicy, ścianki wspinaczkowej, segway’ów, zorbingu, aqua zorbingu, braliśmy udział w cudownych grach i zabawach oraz do woli korzystaliśmy z boisk i placów zabaw.
Nagroda dla Julii
26 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Portret mamy”. Nasza uczennica Julia Babulewicz zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy.
W naszym oddziale niesamowite spotkanie
Nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z największym psem świata😊 na spotkaniu nauczyły się bezpiecznie podchodzić do obcego psa, gdzie można dotykać psa oraz mnóstwo ciekawych rzeczy na temat opiekowania się psem. Oczywiście nie obyło się bez przytulania i głaskania.
Dogusiowa Akademia- Dzięki Tobie Mamba ♥️♥️dziękujemy za przybycie i cudowne spotkanie ♥️♥️
Podsumowanie Dni Języków Obcych
7Dziś odbyło się podsumowanie Dni Języków Obcych w naszej szkole.🇬🇧🇩🇪🇦🇹🇮🇪Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w konkursie przeprowadzonym dzięki aplikacji Kahoot! dotyczącym wiadomości o krajach anglo- i niemieckojęzycznych 🇬🇧🇩🇪. Reprezentanci klas rozwiązywali również quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. 🇬🇧 Natomiast dzieci z klas młodszych I-III przyniosły swoje prace konkursowe - flagi Wielkiej Brytanii 🇬🇧.
Pasowania na czytelnika
4W tym roku uroczystość pasowania na czytelnika wyglądała trochę inaczej niż zazwyczaj, nie zamknęła się w jednym dniu, lecz trwała prawie tydzień. Pierwszoklasiści ze swoja panią, Magdaleną Dąbrowską, bardzo aktywnie w tym czasie współpracowali z biblioteką. Najpierw odwiedzili wypożyczalnię książek, przyjrzeli się księgozbiorowi i pracy bibliotekarza, dowiedzieli się, jak powstaje książka, kto pracuje przy jej tworzeniu i jaki jest efekt końcowy. Potem dzieci… wydały własną książkę. Zaadaptowany tekst baśni „Złotowłosa i trzy misie” pięknie przepisały, wykonały kolorowe ilustracje. Poszczególne kartki zostały później połączone i oprawione. Na okładce pojawiły się odpowiednie napisy – autor i tytuł utworu, a w środku – nazwiska redaktora, ilustratorów oraz data i miejsce wydania książki. Gotowe dzieło dzieci zaprezentowały całej społeczności szkolnej. Następnie, już w kameralnym gronie
XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
W dniach 8 – 15 maja odbywał się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku jego hasło brzmiało: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W akcję promocji czytelnictwa, podkreślania roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz edukacji włączyła się też biblioteka szkolna. Przez cztery kolejne dni uczniowie, podzieleni na kategorie wiekowe, mogli wziąć udział w konkursach związanych z książkami. Uczestnicy akcji musieli wykazać się oczytaniem, dobrą pamięcią i umiejętnością kojarzenia. Zadania były różne: krzyżówki literackie, uzupełnianie tytułów dzieł oraz rozpoznawanie ich autorów, odpowiadanie na pytania związane z treścią znanych utworów, umieszczanie postaci we właściwych lekturach. Te osoby, które zebrały największą ilość punktów, otrzymają nagrody. A są to:
Wycieczka do Kampinosu- Józefowa
39Wiosna, maj, piękna pogoda. Nic tylko wybrać gdzieś się na łono natury. Jak pomyśleli, tak zrobili. Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z wychowawczyniami -20 maja- wybrali się do Domu Pracy Twórczej w Kampinosie- Józefowie. Tam odbyli pouczający spacer z przewodnikiem po puszczy. Później grali w gry terenowe. Spędzili także twórczo czas na warsztatach ceramicznych. Poznali historię jeepa Willisa i mieli okazję przejechać się tym wojskowym, kultowym już, samochodem. Nie zbrakło także błogiego leniuchowania na hamakach oraz smacznej kiełbaski z ogniska. Wrócili zmęczeni , ale zadowoleni z majowego wypadu do puszczy.
Dni polonistyczne
11W dn. 17- 19 maja 2022 r. odbywały się tradycyjne „Dni Polonistyczne”, w czasie których nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs recytatorski poezji romantycznej, a także konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Tytuł „Mistrza Ortografii” w klasach IV- VI zdobył Krzysztof Mechacki, II miejsce przypadło Kai Roznowskiej, zaś III- Zuzannie Noweckiej. „Mistrzem Ortografii” w klasach VII- VIII została Zuzanna Terenowicz, II miejsce zajęła Maja Pindor, III- Gabriela Gałaj.