Strona główna
Zmiana terminu zebrania z rodzicami!!!
Zebranie z dnia 21 maja zostało przesunięte na 4 czerwca.
Aktualności
Szkolny Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygniety!
5Konkurs na lapbooka o Wielkiej Brytanii rozstrzygnięty!
Skierowany do klas I- III, konkurs o tematyce związanej z Wielką Brytanią, był ostatnim elementem, a zarazem też podsumowaniem tegorocznych Dni Języków Obcych .
Prace, które wpłynęły na konkurs były niezwykle staranne, kreatywne i pracochłonne. Spośród nich wybrano zwycięzców i wręczono dyplomy oraz nagrody:
Małe muzeum techniki w naszej szkole
7„Poznając przeszłość możemy zbudować przyszłość”
W naszej szkole już po raz kolejny powstało Małe Muzeum Techniki. Celem wystawy było pokazanie uczniom jak wyglądał kiedyś świat. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali stare przedmioty codziennego użytku. Udało nam się zgromadzić mnóstwo cudów techniki z lat 90 i 80, a nawet wcześniejszych. W ekspozycji znalazły się kultowe już odbiorniki radiowe, aparaty fotograficzne, kamery, zegary. Znalazły się również sprzęty codziennego użytku, maszyny do szycia, kuchnia rodem z PRL. Jednak największe wrażenie na uczniach zrobiły najstarsze eksponaty, takie jak kołowrotek – urządzenie do wytwarzania przędzy z włókien, czy też maszyna do szycia SINGER ROHLER.
„Wonder Dance Festival”
W weekend 27-28 maja w Międzyborowie odbyła się coroczna gala „Wonder Dance Festival” – to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzi tancerze mają możliwość prezentacji swoich talentów i efektów ciężkiej pracy. Nie zabrakło tam również uczniów z naszej szkoły, którzy otrzymali statuetkę za swój występ! Gratulujemy!!!
XIII Edycja Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych
Konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie został rozstrzygnięty!
Nasza szkoła również włączyła się do akcji i uczniowie przez pół roku dzielnie zbierali surowce wtórne. Trójka uczniów - Maria Gal Kalendarov, Gabriela Roztropinska i Oskar Gal Kalendarov, reprezentowali naszą szkołę na rozdaniu nagród, które miało miejsce 26 maja w Starostwie w Sochaczewie. Pozostali uczniowie, którzy włączyli się do akcji również otrzymali symboliczne nagrody. Serdecznie gratulujemy laureatom!
II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu
517 maja 2023 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury odbyła się 30.Jubileuszowa gala Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Nasz zespół w składzie: Gabriela, Nadia, Wiktoria z klasy III, Klaudiusz,Julia, Maria, Julia, Marta z klasy V, Krzysztof i Kacper z klasy IV zdobyli drugie miejsce. Przepięknie wykonali autorską piosenkę pt. "Bądź eco". Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!
Z wizytą u króla Stanisława Augusta i Mikołaja Kopernika
2416 maja uczniowie klas IV-VIII w ramach programu „Poznaj Polskę” pojechali do Zamku Królewskiego w Warszawie i Centrum Nauki Kopernik. W Zamku uczestniczyli w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla”. Podczas zajęć o czasach króla Stanisława Augusta uczniowie zwiedzili królewskie komnaty, dowiedzieli się w jakim otoczeniu żył król, kim byli jego pracownicy, poznali podstawy XVIII-wiecznego ceremoniału i zwyczajów oraz symbolikę insygniów. Usłyszeli wiele ciekawostek o codziennym życiu króla, gdzie jadał, kto go ubierał, jak przygotowywano jego fryzurę, jakie miał rozrywki. W Centrum Nauki Kopernik za pośrednictwem wielu wystaw, uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, które potwierdzały teorię zdobytą na lekcjach przyrody, chemii, fizyki i matematyki. Niezwykle ciekawe było spotkanie oraz rozmowa z humanoidalnym Robotem Kopernik, który posiada sztuczną inteligencję. Czas spędzon
Gminny konkursu plastyczny „Mikołaj Kopernik – nie tylko astronom”
911 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Sochaczew odbyło się wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu plastycznego „Mikołaj Kopernik – nie tylko astronom”. Uroczystość uświetniło spotkanie z sochaczewskim artystą Marcinem Hugo-Baderem (głównym jurorem konkursu) – autorem obrazów, które można przez jakiś czas podziwiać w siedzibie biblioteki.
Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka 2023 pt. "Zrób zdjęcie przyjaźni"
Zapraszamy do udziału w konkursie fotoraficznym. Szczegóły na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka:
232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
8W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisana jest akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć społeczności szkolnej to ważne wydarzenie sprzed 232 lat, uczniowie klasy VII pod kierunkiem p. Marioli Wagner przygotowali historyczne spotkanie pamiętnych lat. Była to przepiękna i żywa lekcja historii przeplatana pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Uroczystość charakteryzowała się wyjątkową oprawą dekoracyjną, można było zauważyć stroje i elementy z epoki oraz społeczność szkolną w galowych strojach. Była to wspaniała okazja do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Wycieczka zawodoznawcza do zakładu Grupa Aljeka
33Wyjazdy to najlepszy sposób na poznanie środowiska swojej przyszłej pracy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach na przestrzeni ostatnich lat mieli okazję uczestniczyć w różnych wycieczkach na terenie powiatu sochaczewskiego.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VI – VIII wyjechali 28 kwietnia 2023r. do firmy Grupa Aljeka- Jerzego Kaczora na wycieczkę mającą na celu poznanie specyfiki pracy przedstawicieli tego zakładu pracy.
Wycieczka klas I-III w ramach programu "Poznaj Polskę"
1827 kwietnia klasy I -III wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Dzięki programowi "Poznaj Polskę" miały możliwość zwiedzenia Starego Miasta, Ogrodów Królewskich i Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd był wspaniały.
Warsztaty o zdrowym odżywianiu
4828 kwietnia uczniowie klas I-V (podzieleni na dwie grupy wiekowe) wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w ramach Programu dla szkół. Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadziła pani dietetyk. W pierwszej części uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także pochodzenia i składu odżywczego owoców, warzyw oraz wyrobów mlecznych. Potem młodsze dzieci rozwiązywały zagadki i dotykiem rozpoznawały produkty ukryte w „worku niespodzianek”. Czwarto- i piątoklasiści badali, ile cukru zawierają popularne i lubiane słodycze oraz płatki śniadaniowe (wyniki pomiaru niejedną osobę wprawiły w zdumienie!). Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie i spożycie koktajli warzywnych i owocowych.
Dzień Ziemi
1122 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy I i III zaprezentowali się w przedstawieniu ekologicznym pt. "Jak rozweselić Ziemię?".
DNI POLONISTYCZNE
5W kwietniu odbywały się tradycyjne „Dni Polonistyczne”, w czasie których nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs szybkiego czytania, konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”, a także konkurs czytelniczy „Tę książkę warto przeczytać”.
Tytuł „Mistrza Ortografii” w klasach IV- VI zdobyła Kaja Roznowska, II miejsce przypadło Julii Głażewskiej, zaś III- Marcie Radwańskiej. „Mistrzem Ortografii” w klasach VII- VIII została Zuzanna Terenowicz, II miejsce zajęła Julia Wesołowska, III- Zofia Karpińska.
Nasi wolontariusze wyróżnieni na Gali Ośmiu Wspaniałych
19 kwietnia w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie odbyła się XVII Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Świat na Tak.
Sukces naszych tancerzy
15 kwietnia Amelia Lewandowska z klasy drugiej i Mateusz Roztropiński z klasy pierwszej zdobyli pierwsze miejsce w kategorii "do 9 H" w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Żoliborz M. St. Warszawy. Zaprezentowali tańce: walc, samba, cza-cza, poleczka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🏆 🥇
80. rocznica powstania w getcie warszawskim
519. kwietnia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskich obchodach 80-tej rocznicy powstania w getcie warszawskim- pierwszej akcji zbrojnej o tak dużej skali podjętej przez polskie organizacje państwa podziemnego przeciwko Niemcom. Założyliśmy dziś symbol pamięci-żonkil, oglądaliśmy filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Każdy mógł również zapoznać się z gazetką specjalnie przygotowaną na to wydarzenie, która w bardzo obrazowy sposób przedstawiła nam ludzki dramat z kwietnia 1943 roku.
Godziny dzwonków
Niedziela 25.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych