Aktualności
Wyniki konkursu "Drzewa i ich mieszkańcy"
Dzisiaj poznaliśmy wyniki konkursu "Drzewa i ich mieszkańcy":
w kategorii 0-III:
1. Gabriela Roztropińska
2. Karolina Kubanowska
3. Mateusz Roztropiński
Wyróżnienie: Uczniowie klasy II
w kategorii IV-VIII:
1. Filip Pytlak
2. Julia Babulewicz
3. Krzysztof Sajnacki
Wyróżnienie: Zofia Kantarska
Zaproszenie na spektakl "Cisza"
Zapraszamy Rodziców i opiekunów do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym widowisku pt. "Cisza", które odbędzie się 25 października 2022r. o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wyczółkach.
Spektakl „Cisza” przedstawia historię przeciętnego, niczym szczególnym nie wyróżniającego się chłopaka o imieniu Maciek. Wydawać by się mogło, że nasz bohater ma mnóstwo kolegów, jest bardzo lubiany i prowadzi szczęśliwe życie. Jednak nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że to wszystko maska, którą chłopak zakłada wychodząc z domu. . Tak naprawdę nie ma żadnych przyjaciół, a w szkole czuje się wykorzystywany przez swoich rówieśników. Najgorsza jest jednak jego relacja z rozwiedzionymi rodzicami. Maciek mieszka z mamą i jej konkubentem. Nie czuje się kochany, ani potrzebny a wręcz odnosi wrażenie przeszkadzającego. Z ojcem widuje się rzadko i nie ma od niego żadnego w
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1Już kolejny rok z rzędu w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To jednodniowe święto matematyki jest dniem symbolicznym, który obchodzony jest w kraju po raz dwunasty. To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. W tym roku hasłem przewodnim było „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.
Dzień Edukacji Narodowej
1113 października był w naszej szkole bardzo uroczysty, gdyż tego dnia obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.
Wystąpienie rozpoczęła pani Dyrektor, wygłaszając przemówienie i wręczając nagrody Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców zabrali głos i wręczyli prezent dla szkoły.
"Podróż po Europie"
26W świetlicy szkolnej odbyliśmy "Podróż po Europie.
Z początkiem października zamiast poddawać się melancholii świetlica szkolna odbyła pasjonującą podróż🚗. Odwiedziliśmy piękne, słoneczne, europejskie państwa, będące kolebką naszej cywilizacji: Włochy, Grecję, Hiszpanię i Francję. Podróż miała na celu zainspirowanie dzieci do poznawania dziedzictwa kulturowego Europy. Dziedzictwo kulturowe Europy to barwna i różnorodna mozaika ekspresji kulturalnej i twórczej, która jest spuścizną po poprzednich pokoleniach Europejczyków dla nas i dla przyszłych pokoleń. Obejmuje obiekty przyrodnicze i architektoniczne, stanowiska archeologiczne, muzea, pomniki, dzieła sztuki, zabytkowe miasta, dzieła literackie, muzyczne i audiowizualne, a także umiejętności, obyczaje i tradycje Europejczyków.
WYCIECZKA DO PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ
257 października 2022 roku klasy 5-8 były na wycieczce w Puszczy Bolimowskiej w miejscowości Piaski. To przepiękny teren położony na pograniczu województwa mazowieckiego i łódzkiego.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez p. Marcina Cieślę z Koła Łowieckiego Knieja 9 w Warszawie. Prelekcja była bardzo ciekawa, dotyczyła zagadnień z życia zwierząt i roślin występujących w tej puszczy. Prowadzący w sposób atrakcyjny aktywizował dzieci podczas zajęć przyrodniczych.
Jesienny Rajd Rowerowy z KGW Wyczółki
ZAPRASZAMY NA JESIENNY RAJD ROWEROWY Z KGW WYCZÓŁKI
Zapraszamy wszystkich do udziału w JESIENNYM RAJDZIE ROWEROWYM Z KGW WYCZÓŁKI.
Spotykamy się w sobotę 15 października o godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach, gdzie rozdamy kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Sochaczew oraz certyfikaty wszystkim uczestnikom naszej wyprawy. Wyruszamy o godz. 10.15.
Międzynarodowy Dzień Drzewa
7Wczoraj 10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy III mieli okazję poznać wiele ciekawostek o drzewach, a także nawet posiać własne drzewa! To była świetna zabawa! Dzieci chętnie współpracowały przy każdym etapie siewu Paulowni Omszonej. Jest to cenny gatunek drzewa, ponieważ wytwarza on nawet 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste. Już nie możemy się doczekać pierwszych małych roślinek!
Budujemy pierwszego robota
W tym tygodniu na zajęciach z robotyki uczniowie klasy piątej poznawali elementy i zasady działania zestawu Krypton 0, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Korzystając z aplikacji edukacyjnej zbudowali i zaprogramowali swoją pierwszą konstrukcję, która potrafiła kręcić "głową" we wskazany sposób.
Konkurs fotograficzny „Leśne inspiracje”
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie, w nawiązaniu do pisma Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie znak: PZ.966.52.2022 uprzejmie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w IX edycji wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Leśne inspiracje”. Termin nadsyłania prac upływa dnia 31 października 2022 r.
Żywa lekcja historii
2Uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się ostatnio na żywą lekcję historii. Tym razem ruszyliśmy śladami niemieckich fortyfikacji obronnych z czasów II wojny światowej. Mało kto zna historię Sochaczewa z tego okresu, a jej ślady w postaci choćby schronów i wałów przeciwczołgowych istnieją do dziś. Do ich budowy Niemcy wykorzystywali okoliczną ludność, również i dzieci. Zmuszeni do pracy byli nawet bracia franciszkanie z Niepokalanowa. To właśnie oni, po wielu latach udostępnili z tej morderczej pracy zdjęcia eksponowane w jednym ze schronów. Lekcję poprowadził Pan Dariusz z Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. Dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałą lekcję!
Konkurs fotograficzny pn. „Rolnictwo ekologiczne”
Uprzejmie informuję, że 23.09.2022 r. wystartował Konkurs fotograficzny pn. „Rolnictwo ekologiczne” skierowany do dzieci w wieku od 7 do 15 lat.
Zgodnie z Regulaminem https://kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/konkurs-fotograficzny-rolnictwo-ekologiczne Prace Konkursowe wpływają do Oddziałów Terenowych KOWR do 16.10.2022 r.
„Kwiatki dla Wiktorka"
„Kwiatki dla Wiktorka ” – to ogólnopolska akcja, która ma pomóc w zebraniu środków na terapię genową, której koszt wynosi 10 milionów złotych.
Bez niej maleńki Wiktorek Wiśniewski z Grajewa nie wygra z SMA…
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela w ramach akcji „Kwiatki dla Wiktorka” . Zamiast zakupu kwiatków dla nauczycieli, można zorganizować zbiórkę pieniężną na leczenie naszego Chłopca.
Niech w tym roku kwiatki będą wirtualne a ratowanie życia uraduje nasze serca.
W walce z SMA liczy się każda złotówka.
Akcja ma również uświadomić dzieciom i młodzieży, że tak mały gest może uratować komuś życie.
Pokażmy dzieciom i młodzieży, że w nich jest siła. Zaszczepmy w nich chęć niesienia pomocy.
Tak mały gest ma ogromne znaczenie dla Wiktorka i jego rodziny. Pomóżmy.
Razem możemy więcej!
Link do skarbonki :
https://www.siepomaga.pl/kwiatki-wiktorka
Zapraszam
Narodowe Czytanie 2022
1Nasza szkoła wzięła udział w 11. edycji akcji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Każda z klas- od 4 do klasy 8- przygotowała jedną z ballad.
Klasa 4- „Pani Twardowska”
Klasa 5- „Powrót taty”
Klasa 6- „Trzech Budrysów”
Klasa 7- „Świtezianka”
Klasa 8- „Lilije”
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
Zapraszam do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym. Wszystkich chętnych do zmierzenia się z konkursem zapraszam do kontaktu osobistego lub przez wiadomość w dzienniku elektronicznym.
Paweł Rzeczycki
Więcej szczegółów o konkursie: https://www.bobr.edu.pl/
Regulamin konkursu: https://www.bobr.edu.pl/regulamin-konkursu/
Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny pt. „Każdy inny – wszyscy równi”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNO-SPOŁECZNEGO pt. „ KAŻDY INNY –WSZYSCY RÓWNI”. Celem tego projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijanie empatii oraz tolerancji, a także likwidowanie uprzedzeń wobec osób z niepełnosprawnościami. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Ola Miałkos.
Międzynarodowa Akcja "Migamy Jabłuszko"
23 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Migowych.
Z tej okazji uczniowie klasy II i III wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Migamy Jabłuszko, która ma na celu podniesienie świadomości na temat
osiągnięć i problemów osób głuchych lub niedosłyszących. Wspólnie zaśpiewaliśmy i zamigaliśmy poznaną na lekcjach muzyki melodię.
Przedszkolaki w "Śmiechominku" - rodzinnym parku rozrywki
2322 września nasze przedszkolaki wybrały się w niesamowite miejsce. "Śmiechominek" - tam czekała nas moc atrakcji: niesamowite zwierzęta- wielbłąd Matylda, lamy, koń, osioł, kury, kangury, które dzieci mogły nakarmić, poobcować z naturą jak i również skorzystać z ogromnej przestrzeni gdzie mogły się wyszalec i pobawić. Kiedy zgłodniały własnoręcznie każde z nich zrobiło dla siebie mini pizzę, która była kolorowa i bardzo pyszna.
Wycieczka "na ludowo i na sportowo"
321 września dzieci z klas I-III uczestniczyły w niecodziennej lekcji muzyki pt. „Fantazja polska- polskie tańce narodowe”. Podczas przedstawienia dzieci poznawały polskie tańce narodowe: oberka, mazura, kujawiaka, poloneza i krakowiaka. Podczas kolejnych scen zostały pokazane nie tylko poszczególne tańce, ale także utwory instrumentalne i wokalne polskich kompozytorów. Przede wszystkim jednak polskie tańce narodowe zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w fantastycznym wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.