Aktualności
Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew
5028 maja – po pięcioletniej przerwie - znów odbyły się w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. W słoneczne wtorkowe przedpołudnie na nowym boisku (oddanym do użytku w 2023 roku) rywalizowali ze sobą uczniowie z sześciu szkół gminnych: Feliksowa, Gawłowa, Kątów, Mokasu, Wymysłowa i Wyczółek. W biegach krótkich i długich, sztafecie, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową wzięło udział ponad 150 zawodników z klas IV-VIII. Puchar Wójta wywalczyła szkoła z Kątów, zdobywając w generalnej klasyfikacji najwięcej punktów, II miejsce zajęli lekkoatleci z Gawłowa, a III - z Feliksowa.
Uwaga- informacja dla rodziców!
We wtorek, 28 maja w szkole odbędą się Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew dla klas IV-VIII. Tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych i obiadu. Zapewniamy opiekę na świetlicy szkolnej w godz. 7:00- 16:30.
Przywóz dzieci do szkoły odbędzie się bez zmian, natomiast odwóz o godz. 12:45.
Spektakl profilaktyczny "Księga życzeń"
1224 maja naszą szkołę odwiedził Teatr „Magiczna Scena” ze spektaklem profilaktycznym „Księga życzeń”. Bajka skierowana była do przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas 0-IV, wypełniona akcją i muzyką. Spektakl opowiadał o przyjaźni, dobrym zachowaniu, szacunku do osób starszych oraz promował podstawowe zasady dbałości o zdrowie własne i innych. Kształtował umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi. Główną bohaterką przedstawienia była przebojowa dziewczynka o imieniu Zosia, na którą czekała cała masa niesamowitych przygód, podczas których dziewczynka musiała podejmować trudne decyzję, wykazać się rozsądkiem i wiedzą zdobytą w domu i szkole. Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom, którzy z wielkim zaangażowaniem w nim uczestniczyli. Dziękujemy aktorom za ciekawy i pouczający występ.
Dla Mamy i Taty w wykonaniu przedszkolaków
923 maja 2024 r. odbyło się cudowne spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia mamy i taty. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie dla swoich kochanych rodzicow. Były wiersze, piosenki i tańce. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Uroczystość zakończona została słodkim poczęstunkiem.
Wycieczka do Energylandii
11W piątek, 17 maja udaliśmy się do miejscowości Zator w pobliżu Krakowa, gdzie znajduje się największy park rozrywki w Polsce-Energylandia. Park obejmuje aż 70 hektarów i oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Wycieczka była super okazją do integracji międzyklasowej. Przy sprzyjającej aurze korzystaliśmy z różnych atrakcji, najchętniej oczywiście z tych ekstremalnych, które zapewniały niecodzienne doznania prędkości, wysokości i przeciążeń. Moc kolorów, postaci, niesamowitych budowli i różnorodność atrakcji, tworzyły wspaniały, bajkowy klimat Parku i słowo nuda! w tym miejscu nie istnieje. Nie sposób zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i skorzystać ze wszystkich atrakcji w jeden dzień, ale każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczone, ale zadowolone buzie uczestników były dowodem na to, że nie byliśmy w Energylandii ostatni raz.
Drodzy Ósmoklasiści!!!
Drodzy Ósmoklasiści, przed wami 3 dni egzaminów. Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam POWODZENIA!!!
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas.
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”
249 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Sochaczew odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”. Gościem specjalnym spotkania był jeden z jurorów tegoż konkursu – pan Łukasz Kuciński, znany też jako „Bofzin”, rysownik i twórca komiksów – który poprowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, kiedy i gdzie powstały pierwsze medale, jak i z czego są robione współcześnie, jakie mogą mieć kształty, co symbolizują. Następnie każdy projektował swój własny medal (awers i rewers), będący swego rodzaju autoprezentacją twórcy. Powstały bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe prace.
Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
78 maja 2024 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy siódmej przy współpracy z chórem szkolnym. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, nawiązując do takich wartości jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno- muzycznego oraz obejrzała scenkę historyczną przedstawiającą obrady Sejmu Czteroletniego i momentu uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wcielili się w role posłów, mieszkańców Warszawy, Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Małachowskiego oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematyczne związane z konstytucją: „Witaj majowa jutrzenko”, „ Te Deum”, „Zachwyca nas Polska”, „W imię ojca”. Na zakończenie uczniowie klasy VII odśpiewali utwór Jana Pietrzaka „Jest takie
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polskie Symbole Narodowe”
Z przyjemnością informujemy, że świetlicowy konkurs plastyczny „Polskie Symbole Narodowe” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne. A oto wyniki konkursu:
- kl.0-III:
1. miejsce – Marcelina Żakowska
2. miejsce - Maria Gal Kalendarov
Mistrz Kaligrafii
7Na początku maja, w naszej szkole, ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego dla uczniów klas I-III "Mistrz Kaligrafii".
Laureatami zostali:
kl. I- Jan Dałkiewicz
kl. II- Lidia Barciak
Kl.III- Maria Gal Kalendarov
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Wycieczka do Tułowic
247 maja klasy I, II, III i V wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przygoda nasza rozpoczęła się od lekcji muzealnej w skansenie i zwiedzania z przewodnikiem Muzeum. Kolejnym naszym krokiem była podróż pociągiem Retro do Wilcza Tułowskiego w Puszczy Kampinoskiej. Po krótkim spacerze puszczańskimi ścieżkami dojechaliśmy do Tułowic. Czekało tam na nas ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy nad Łasicą w Osadzie Puszczańskiej. Niestety, czas płynął bardzo szybko... Był to bardzo udany wyjazd. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wspomnień.
Apteczka pierwszej pomocy
Innowacja edukacyjna w wykonaniu uczniów klasy VIII.
Wizyta w Fundacji dla Szczeniąt Judyta
6Społeczność naszej szkoły często angażuje się w różne akcje charytatywne, a tym samym okazuje wielkie serce i wsparcie dla potrzebujących. Tym razem Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta w Nowym Białyninie. Oprócz zebrania darów dla schroniska, akcja miała również na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt.
Grupa Zaelektryzowani w szkole
925 kwietnia naszą szkołę odwiedziła „Grupa Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych. Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy np. z ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru czy „czarodziejskie okulary”. Niektórzy uczniowie mogli na własnej skórze poznać prawa fizyki, biorąc udział w eksperymentach. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne z edukacyjnymi, zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas. Animator dowiódł, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna!
Obchody "Światowego Dnia Ziemi"
1624 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji obejrzeliśmy inscenizację przypominającą wszystkim o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę i jej ochrona oraz co jej zagraża. Uczniowie klasy I i II zwrócili uwagę na to, że każdy z nas swoim zachowaniem na co dzień może przyczynić się do tego, aby Ziemia była czysta, piękna i zielona.
Podziękowanie z Hospicjum
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała podziękowanie od zespołu Hospicjum w Warszawie za przekazanie środków finansowych. Przypominamy akcja charytatywna na rzecz Hospicjum została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom i naszym wolontariuszom.
Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"
2118 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, jako pierwszej w gminie odbyły się spotkania oraz warsztaty w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku. Do akcji aktywnie włączyli się również ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.
Prośba o fanty na loterię podczas festynu rodzinnego
Podczas Festynu Rodzinnego organizowanego przy Szkole Podstawowej w Wyczółkach (16 czerwca) odbędzie się loteria fantowa. Loteria cieszy się dużym zainteresowaniem i prawie wszyscy uczestnicy festynu chętnie kupują losy.
Zyski z loterii dofinansują działalność Samorządu Uczniowskiego.
W związku z tym, będziemy wdzięczni za każdy drobiazg, który dostaniemy. Ofiarowane rzeczy powinny być nowe lub używane w dobrym stanie. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie dla dobra naszych dzieci.