Aktualności
Wycieczka do ZOO w Łodzi wraz z Orientarium
810 czerwca br. uczniowie klas 0-IV odwiedzili Zoo w Łodzi oraz Orientarium. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Nasi uczniowie mieli okazję obserwować Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Gminne Zawody Piłki Nożnej
106 czerwca w Szkole Podstawowej w Kątach odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej. Nasza reprezentacja pojechała w składzie: Filip Barciak, Filip Pytlak, Bartłomiej Wróbel, Mateusz Wiśniewski, Michał Nowakowski, Rafał Baczyński, Krzysztof Mechacki, Igor Kalinowski oraz Bartłomiej Chrzanowski. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Po przegranej z gospodarzami zmierzyliśmy się ze szkolą w Żukowie, z którą stoczyliśmy wyrównaną walkę. Niestety po 11-stu kolejkach rzutów karnych przegraliśmy mecz i nie zakwalifikowaliśmy się do walki o medale. Pozostała nam gra o 5-te miejsce, którą wygraliśmy z drużyną Mokasu. Triumfowali gospodarze.
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
16 czerwca 2024 r. o godz. 14:00 zapraszamy społeczność lokalną na Festyn Rodzinny, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach. Zapewniamy świetną zabawę i moc atrakcji!
Nasze Przedszkolaki w akcji!
24„Czy wygramy, czy przegramy zawsze dobrą zabawę mamy".
Takie motto towarzyszyło przedszkolakom w dniu 6.06.2024 r. na 10-tej Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez MOSiR w Sochaczewie. Nasze cudowne przedszkolaki rywalizowały w sześciu konkurencjach i wszystkie świetnie dawały radę. Zdrowa rywalizacja, uśmiechy na buzi, dobra zabawa, dzielne kibicowanie i wspieranie kolegów, to towarzyszyło najmłodszym uczniom. Wielkie brawa dla wszystkich przedszkolaków.
XI Powiatowy Konkurs pod hasłem „Poszukujemy drogowskazów w poezji księdza Jana Twardowskiego.
34 czerwca w Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego odbył się XI Powiatowy Konkurs pod hasłem „Poszukujemy drogowskazów w poezji księdza Jana Twardowskiego.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Julia Babulewicz, Klaudiusz Bartkowski, Maja Nowakowska, Oliwia Nowakowska, Maja Wołczyńska, Martyna Sylwestrzak, Kaja Roznowska, Anton Tarasiuk. Miło nam ogłosić, że 1 miejsce w konkursie plastycznym w swoich kategoriach zajęli Maja Nowakowska kl. 7, Julia Babulewicz kl. 6 i Anton Tarasiuk kl. 3. Natomiast w konkursie recytatorskim Klaudiusz Bartkowski zajął 2 miejsce, a Julia Babulewicz miejsce 3.
Dni Polonistyczne
18Tradycyjnie w maju odbywały się „Dni Polonistyczne”, w czasie których przeprowadzono dwa konkursy dla klas 4-8. Nasze polonistki- p. Agnieszka Wnuk- Paduch oraz p. Iwona Kochanek- zorganizowały konkurs recytatorski „Poezja bliska sercu”, a także konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Dni Języków Obcych
13W ostatnich dniach maja w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języków Obcych. Ich celem było zachęcenie do nauki języków oraz poznania i zrozumienia innych kultur. W trakcie rozmaitych quizów i konkursów międzyklasowych i indywidualnych uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących języków obcych oraz tradycji wybranych państw anglo- i niemieckojęzycznych. W ramach DJO uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie przygotować plakat związany z wybranym krajem. Najciekawsze plakaty przygotowały klasy: VIII (Belgia), VII (Gibraltar) i V (Malta), zajmując odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu a dodatkowo w sali językowej zawisła okolicznościowa gazetka zaznajamiająca uczniów z ciekawostkami na temat krajów niemieckojęzycznych.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką"
3Projekt " Zabawa sztuką" bazuje na założeniach Fredericha Froebla, czyli jak mawiał artysta "Naśladujcie myśl, nie zaś formę".
Jednym z podstawowych celów pedagogiki freblowskiej jest zabawa, a jak dodamy do tego sztukę, to powstaje wyjątkowa " Zabawa sztuką".
Dzięki takim założeniom i zabawie dzieci z klasy pierwszej realizowały zadania projektowe, za co otrzymały certyfikaty i podziękowania.
Dzień Dziecka
829 maja, tuż przed długim weekendem, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach i zabawach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Dziecka.
Starsi uczniowie zagrali towarzyski mecz piłki siatkowej „Nauczyciele vs Uczniowie” przy całej społeczności szkolnej. Po meczu na wszystkich czekała kolejna niespodzianka. Każde dziecko losowało połówkę kwiatka, a zadaniem było odnalezienie drugiej połówki. Na każdą parę, która się odnalazła, czekał drobny upominek.
Szkolny konkurs wiedzy o patronie Januszu Kusocińskim
329.05.2024 r. odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły - Januszu Kusocińskim przeznaczony dla klas IV-VIII. Konkurs przeprowadzony został przez platformę Kahoot. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, a na podium stanęli:
Krzysztof Mechacki kl. VIII -I miejsce
Julia Głażewska kl. VI - II miejsce
Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew
5028 maja – po pięcioletniej przerwie - znów odbyły się w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. W słoneczne wtorkowe przedpołudnie na nowym boisku (oddanym do użytku w 2023 roku) rywalizowali ze sobą uczniowie z sześciu szkół gminnych: Feliksowa, Gawłowa, Kątów, Mokasu, Wymysłowa i Wyczółek. W biegach krótkich i długich, sztafecie, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową wzięło udział ponad 150 zawodników z klas IV-VIII. Puchar Wójta wywalczyła szkoła z Kątów, zdobywając w generalnej klasyfikacji najwięcej punktów, II miejsce zajęli lekkoatleci z Gawłowa, a III - z Feliksowa.
Uwaga- informacja dla rodziców!
We wtorek, 28 maja w szkole odbędą się Gminne Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew dla klas IV-VIII. Tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych i obiadu. Zapewniamy opiekę na świetlicy szkolnej w godz. 7:00- 16:30.
Przywóz dzieci do szkoły odbędzie się bez zmian, natomiast odwóz o godz. 12:45.
Spektakl profilaktyczny "Księga życzeń"
1224 maja naszą szkołę odwiedził Teatr „Magiczna Scena” ze spektaklem profilaktycznym „Księga życzeń”. Bajka skierowana była do przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas 0-IV, wypełniona akcją i muzyką. Spektakl opowiadał o przyjaźni, dobrym zachowaniu, szacunku do osób starszych oraz promował podstawowe zasady dbałości o zdrowie własne i innych. Kształtował umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi. Główną bohaterką przedstawienia była przebojowa dziewczynka o imieniu Zosia, na którą czekała cała masa niesamowitych przygód, podczas których dziewczynka musiała podejmować trudne decyzję, wykazać się rozsądkiem i wiedzą zdobytą w domu i szkole. Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom, którzy z wielkim zaangażowaniem w nim uczestniczyli. Dziękujemy aktorom za ciekawy i pouczający występ.
Dla Mamy i Taty w wykonaniu przedszkolaków
923 maja 2024 r. odbyło się cudowne spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia mamy i taty. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie dla swoich kochanych rodzicow. Były wiersze, piosenki i tańce. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Uroczystość zakończona została słodkim poczęstunkiem.
Wycieczka do Energylandii
11W piątek, 17 maja udaliśmy się do miejscowości Zator w pobliżu Krakowa, gdzie znajduje się największy park rozrywki w Polsce-Energylandia. Park obejmuje aż 70 hektarów i oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Wycieczka była super okazją do integracji międzyklasowej. Przy sprzyjającej aurze korzystaliśmy z różnych atrakcji, najchętniej oczywiście z tych ekstremalnych, które zapewniały niecodzienne doznania prędkości, wysokości i przeciążeń. Moc kolorów, postaci, niesamowitych budowli i różnorodność atrakcji, tworzyły wspaniały, bajkowy klimat Parku i słowo nuda! w tym miejscu nie istnieje. Nie sposób zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i skorzystać ze wszystkich atrakcji w jeden dzień, ale każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczone, ale zadowolone buzie uczestników były dowodem na to, że nie byliśmy w Energylandii ostatni raz.
Drodzy Ósmoklasiści!!!
Drodzy Ósmoklasiści, przed wami 3 dni egzaminów. Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam POWODZENIA!!!
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas.
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”
249 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Sochaczew odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”. Gościem specjalnym spotkania był jeden z jurorów tegoż konkursu – pan Łukasz Kuciński, znany też jako „Bofzin”, rysownik i twórca komiksów – który poprowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, kiedy i gdzie powstały pierwsze medale, jak i z czego są robione współcześnie, jakie mogą mieć kształty, co symbolizują. Następnie każdy projektował swój własny medal (awers i rewers), będący swego rodzaju autoprezentacją twórcy. Powstały bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe prace.
Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
78 maja 2024 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy siódmej przy współpracy z chórem szkolnym. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, nawiązując do takich wartości jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno- muzycznego oraz obejrzała scenkę historyczną przedstawiającą obrady Sejmu Czteroletniego i momentu uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wcielili się w role posłów, mieszkańców Warszawy, Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Małachowskiego oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematyczne związane z konstytucją: „Witaj majowa jutrzenko”, „ Te Deum”, „Zachwyca nas Polska”, „W imię ojca”. Na zakończenie uczniowie klasy VII odśpiewali utwór Jana Pietrzaka „Jest takie
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danych