• Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym

          • 17 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Do oddziału przedszkolnego przybyły dzieci wraz z rodzicami. Dla miłych gości przewidziano atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość uczestnictwa w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zajęciach sportowych. Było wiele radości i śmiechu. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

          • Warsztaty edukacyjne "Energia odnawialna"

          • 19 lutego w poniedziałek odwiedziła nas firma LUPUS z programem edukacyjnym dla dzieci pt. “Energia odnawialna”. Podczas warsztatów edukacyjnych uczniom klas 0-IV zaprezentowane zostały modele elektrowni słonecznej oraz wiatrowej. Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej, a na zakończenie warsztatów mieli okazję ścigać się samochodzikami napędzanymi panelami fotowoltaicznymi. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

          • Zapraszamy -Szkolny Konkurs Plastyczny

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

            „100 kwiatów na 100- lecie”

            Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach.

            1. Cele konkursu:
              1. Uczczenie jubileuszu szkoły,
              2. Pielęgnowanie tradycji szkolnych,
              3. Rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
              4. Rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.
            2. Regulamin:
              1. Konkurs rozpoczyna się 19 lutego 2024 r., a kończy 14 marca 2024 roku.
              2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów SP w Wyczółkach z klas 0-8. 
              3. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kwiatu  z wykorzystaniem bibuły lub papieru w kolorze białym. Kwiat powinien mieć wysokość 80- 100 cm.
              4. Prace będą oceniane pod względem:
                • trudności wykonania i pomysłowości
                • wrażeń estetycznych (atrakcyjności, oryginalności)
              5. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i fb.
              6. Każda praca powinna być opatrzona  następującymi danymi:
                • Imię i nazwisko dziecka                                                 
                • Klasa
              7. Do każdej pracy należy dołączyć ZGODĘ rodziców/prawnych opiekunów - załącznik. Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci oraz zamieszczenie na wystawie pokonkursowej, na stronie internetowej szkoły i fb. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora.
              8. Prace należy składać u organizatorów do dnia 14  marca 2024 roku.

             

                                                                     Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

             

                                                                                                                             Organizatorzy:

            Agnieszka Wnuk- Paduch

            Magdalena Dąbrowska

          • Wyjazd do SCK w Chodakowie

          • „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

            w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

            Brzechwolandia uczy, bawi nas,

            w Brzechwolandii można miło spedzić czas.”

            Brzechwolandia- to wspaniała kraina, którą wszyscy powinni poznać. 14 lutego dzieci obejrzały przedstawienie w SCK w Chodakowie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji. Uczniowie klas 0-III byli świadkami niesamowitych przygód, które tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą. Aktorzy w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili wiersze Jana Brzechwy. Była to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który właśnie dla najmłodszych rymował piękne strofy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”). Dzięki przedstawieniu dzieci mogły przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy I zapoznali się z perypetiami bohaterów bajki "3... 2... 1... Internet" oraz pomagali robotowi z gry "Interlandia" w jego przygodach.

          • Cyrk "Szok" w naszej szkole

          • Dnia 2 lutego mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z cyrku „Szok”. Na sali gimnastycznej zapanowała magiczna aura i można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe.  Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

          • Letnia zadyma w środku zimy

          • 28 stycznia 2024 r. nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem finału WOŚP było zebranie jak największej kwoty  na zakup specjalistycznego sprzętu, który jest niezwykle ważny w trakcie leczenia jak i diagnostyki. Tym razem działania Fundacji skupiły się wokół płuc po pandemii, zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

            Należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu uczniowie klasy VIII: Mateusz Wiśniewski, Filip Pytlak, Zuzanna Nowecka, Zofia Kantarska i Nikola Rychlicka kwestowali przy kościołach w Mikołajewie oraz Sochaczewie, jak również na ulicach miasta.

            Łączna kwota przekazana do Hufca w Sochaczewie wyniosła 3369,7 zł. 

            Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w tegoroczny Finał.

            Tu wszystko gra OK!

          • Super ferie w szkole!

          • W pierwszym tygodniu ferii w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach odbywały się profilaktyczne półkolonie zimowe. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów spotykała się codziennie, by brać udział w różnorodnych zajęciach.

                        W poniedziałek było kulturalnie i kulinarnie. Dzieci obejrzały w kinie Odeon film „Pies i robot”, a potem uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy w Da Grasso. We wtorek tworzyły obrazki z mchu i suszonych roślin oraz grały w siatkówkę. Środę spędziły w kręgielni w Płocku.

                        W kolejnym dniu odbyła się w szkole lekcja przyrody na żywo. Sporo emocji i zaciekawienia wzbudzili egzotyczni goście -  węże i jaszczurki. Gady pozwalały się dotykać, głaskać, a nawet zakładać na szyję, a spotkanie z nimi stało się inspiracją do wykonania portretu ulubionego zwierzęcia.

                        Temat ostatniego dnia zimowiska brzmiał: Z programowaniem za pan brat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przeciw cyberprzemocy i warsztatach informatycznych, podczas których uczyli się programować roboty.

                        To pełne atrakcji zimowisko  udało się zorganizować dzięki hojności sponsorów: Gminie Sochaczew i firmie Bakoma. Uczestnicy – zarówno ci starsi, jaki i młodsi -   mogli spędzić czas bezpiecznie, aktywnie i twórczo.

          • Szkolny Konkurs Historyczny "Wspomnienie absolwentów"

          • W związku z obchodami 100 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, dzieje się w naszej placówce wiele akcji. Jedną z nich był konkurs historyczny na nagranie filmu ze wspomnieniami absolwentów naszej szkoły. W miniony piątek ogłoszone zostały wyniki, a zwycięzcy prócz wysokich ocen z historii otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Film ze wspomnieniami pana Rafała Żakowskiego, przy dzielnym wsparciu córki Marceliny został zaprezentowany podczas uroczystości upamiętniającej patrona szkoły.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Zuzanna Nowecka kl.8

            II miejsce- Marta Radwańska kl.6

            III miejsce-Kacper Krajewski kl.5

            Wyróżnienia:

            Julia Babulewicz kl.6

            Julia Głażewska kl.6

            Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i zachęcamy do dalszego aktywnego działania wszystkch uczniów!

          • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego "Wspomnienia z ławy szkolnej"

          • W związku z jubileuszem 100- lecia naszej szkoły przed feriami odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego "Wspomnienia z ławy szkolnej". Na konkurs wpłynęły wspomnienia naszych absolwentów z różnych lat. I miejsce w konkursie zajęła Julia Babulewicz- za opisanie wspomnień szkolnych prababci Karoliny. II miejsce zajęła Julia Głażewska za wspomnienia ze szkoły wuja Sławomira, natomiast III miejsce przypadło w udziale Kacprowi Krajewskiemu za wspomnienia szkolne babci Magdaleny. Serdecznie gratulujemy.

          • Święto Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego

          • W styczniu tradycyjnie obchodzimy Święto Patrona Szkoły, stąd w piątek, 12 stycznia, w naszej szkole odbyła się akademia, w której wystąpili uczniowie klasy 6 pod kierunkiem p. Agnieszki Wnuk-Paduch. Przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia Janusza Kusocińskiego. Nie zabrakło poezji, a także archiwalnego filmu, który dokumentował zwycięstwo Kusocińskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles. W prezentacji widzieliśmy również fragmenty filmu przedstawiającego działalność konspiracyjną tego znakomitego sportowca oraz egzekucję w Palmirach. Pamięć Patrona Szkoły uczciliśmy minutą ciszy i wystawieniem warty przy tablicy pamiątkowej.

          • Zabawa choinkowa

          • Choinka noworoczna  jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń zarówno dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 5 stycznia br. odbyła się uroczysta zabawa karnawałowa, tradycyjnie kończąca I półrocze nauki. Na ten dzień korytarz szkolny zamienił się w salę balową. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy z Elsa i Spółka, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w różnych konkursach, uczyły się układów tanecznych, łapały sztuczny śnieg, uczestniczyły w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej, tworząc niezapomniane chwile w okresie świątecznym.

          • Konkurs Plastyczny pt. „Z pokolenia na pokolenie, czyli moja supermoc w spadku po babci i dziadku” organizowany pod patronatem honorowym Starosty Sochaczewskiego

          • Temat: Z pokolenia na pokolenie, czyli moja supermoc w spadku po babci i dziadku.

            Opis: Zadaniem uczestniczki/uczestnika konkursu jest samodzielne wykonanie pracy dowolną techniką plastyczno-techniczną na kartce formatu A4 na temat umiejętności lub wartości, jaką przekazali jej/mu dziadkowie.

            Format prac: arkusz A4.

            Technika: dowolna technika plastyczno-techniczna, np. rysunek, kolaż, wyklejanka, wydzieranka.

            Przedział wiekowy: uczniowie klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego.

            Termin nadsyłania prac: 19.01.2024r. Prace można dostarczyć osobiście do siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie w godzinach pracy sekretariatu lub wysłać listownie, z uwzględnieniem czasu na dostarczenie przesyłki.

            Adres Poradni: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 51, 96-500 Sochaczew, tel. 46 86 252 19

            Termin rozstrzygnięcia konkursu: 22.01.2024r.

            Powiadomienie telefoniczne zwycięzców o wynikach konkursu: do 31.01.2024r.

            Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: 05.02.2024r.

          • Szkolny Konkurs Świąteczny

          • 21 grudnia 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową i kartę świąteczną. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

            w kategorii kl. 0-III

            I miejsce – Daniel Kaniewski kl. II i  Zuzanna Gajewska kl. II

            II miejsce – Adam Dałkiewicz – oddział przedszkolny, Mateusz Roztropiński kl. II i Lena Szymczak kl. III

            III miejsce – Jan Dałkiewicz kl. I, Monika Matvienko kl. II i Lidia Barciak kl. II

            Wyróżnienie - Hanna Sobieraj kl. I, Piotr Pawelak kl. I, Dominika Chyziak, Kalina Duplicka, Tymoteusz Kubik i Marcelina Żakowska- oddział przedszkolny

            w kategorii kl. IV-VIII

            I miejsce – Gabriela Roztropińska kl. IV

            II miejsce – Julia Głażewska kl. VI i Maria Figat kl. VI

            III miejsce – Aleksandra Kubik kl. IV i Marta Radwańska kl. VI

            Wyróżnienia otrzymali - Julia Babulewicz kl. VI, Martyna Sylwestrzak kl. VI, Kacper Krajewski kl. V, Maja Wołczyńska kl. VI i Wiktoria Baczyńska kl. IV.

            Wszyscy nagrodzenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody świąteczne. Gratulacje dla laureatów!

             

          • Wigilia środowiskowa

          • Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach organizujemy Wigilię środowiskową, uroczystość, która gromadzi uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz lokalną społeczność. By tradycji stało się zadość, i w tym roku - w środę, 20 grudnia wieczorem - spotkaliśmy się, by wspólnie celebrować świąteczny czas

            O godz. 16 pani dyrektor Aleksandra Tempczyk powitała wszystkich zgromadzonych, w tym zaproszonych gości: p. Magdalenę Krajewską i p. Wiesława Skórę – radnych Gminy Sochaczew oraz p. Alicję Gałaj i p. Mieczysława Głuchowskiego - byłych dyrektorów szkoły.

            Następnie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez ósmoklasistów pod kierunkiem p. Beaty Kłosińskiej. Zobaczyliśmy wieczerzę wigilijną współczesnej polskiej rodziny. Za stołem zasiedli  ludzie patrzący w telefony i telewizor, troszczący się tylko o porządek w domu, dobre jedzenie, zdrowie i prezenty. Ludzie, którzy się nie słuchają ani się nie słyszą i udają kogoś, kim nie są. Dzięki przedstawieniu odkryliśmy na nowo prawdziwy sens Bożego Narodzenia - nie tylko magię, ale przede wszystkim prawdę świąt.

            W przerwach spektaklu dało się słyszeć kolędy w wykonaniu chóru szkolnego, przedszkolaków i uzdolnionych solistów.

            Potem – już w świetlicy – został odczytany  fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, a pani dyrektor  życzyła wszystkim spokojnych, rodzinnych świąt, pełnych ciepła, zrozumienia, radości. Na znak zgody, pojednania, przyjaźni i miłości podzieliliśmy się opłatkiem, po czym zasiedliśmy do stołów, które uginały się od wigilijnych potraw: ryb, kapusty, pierogów, sałatek, barszczu, ciast….

            Chętni mogli zakupić karty, stroiki oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli, wspierając w ten sposób przyszłoroczne obchody 100-lecia naszej szkoły.

            Serdecznie dziękujemy firmom Oreco i Mo-Le-Ko za dostarczenie produktów na Wigilię.