Regulamin szkolnego konkursu na logo Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach
Regulamin konkursu powiatowego pt. „Nie dajmy się wirusom”
XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Choć trwa pandemia, WOŚP nie przestaje grać! Już 30.01.2022 r. odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.Jak wiecie, w ubiegłych latach czynnie wspieraliśmy WOŚP. Nie inaczej jest w tym roku. Nasi uczniowie grają razem z orkiestrą! Ze względu na okoliczności musimy, po raz drugi, przenieść swoją aktywność do internetu. Dlatego utworzyłyśmy e-skarbonkę, to taka wirtualna puszka WOŚP, dzięki której można zbierać pieniądze on-line. Ze względów praktycznych skarbonka została założona na konto opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu- pani Magdaleny Pietrzak, która reprezentuje społeczność naszej szkoły i jej przyjaciół.Zachęcamy do wpłat, link znajduje się poniżej:
30.Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami!!!
Jak możesz pomóc?
Już dziś możesz wpłacić pieniądze do eSKARBONKI
Jak to zrobić?
1. Wejdź na stronę https://liblink.pl/CWQPaWzxea
2. Wpisz kwotę
3. Wybierz metodę płatności
Pamiętaj, że liczy się każda złotówka!
Nauczanie zdalne dla klas V - VIII
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach informuje, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki od dnia 27.01.2022r. do 27.02.2022r. uczniowie szkół podstawowych klas V - VIII przechodzą na naukę zdalną.
Uczniowie klas I- IV oraz oddział przedszkolny kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Szkoła zapewnia dzieciom dowóz, obiad i opiekę świetlicową. Odwóz od poniedziałku do piątku o godz. 14:40.
Nauka zdalna do końca ferii zimowych
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.
MOW, MOS, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, zajęcia rewalidacyjne
Na dotychczasowych zasadach będą pracowały młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ze względu na konieczność zapewnienia ciągłości realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego, w tym realizacji zajęć rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i uczniem.
Zajęcia szkolne dla uczniów z niepełnosprawnościami
W przypadku szkół, których funkcjonowanie zostało ograniczone – w odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania – dyrektor jest zobowiązany do zorganizowania zajęć stacjonarnie na terenie szkoły lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w budynku szkoły.
Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i maturalnego
Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty, czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje odpowiednio do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Korzystanie z konsultacji przez uczniów jest dobrowolne. Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Uczeń przygotowujący się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty lub maturalnego powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Dodatkowo, w ramach konsultacji, dyrektor szkoły może zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.
Olimpiady, konkursy i turnieje
Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach przeprowadzanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 oraz art. 22 ust 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Rozporządzenie wchodzi w życie 27 stycznia 2022 r.
Podstawa prawna
Dzień Babci i Dziadka
Wnioski o Świadczenie 500 plus oraz RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy)
d 1 stycznia 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych roku przyjmuje wnioski o Świadczenie 500 plus oraz RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy)
Świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) to finansowe wsparcie na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.
Świadczenia te są niezależne od dochodu rodziny.
Wnioski o świadczenie 500 + oraz RKO można składać tylko elektronicznie, np. przez PUE, czyli Platformę Usług Elektronicznych ZUS
Na stronie internetowej www.zus.pl dostępne są wszelkie informacje i zasady przyznawania świadczeń 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego
Osoby, które wcześniej złożyły wnioski o świadczenie 500+ do urzędów miast i gmin za okres świadczeniowy do 31 maja 2022 r., nie muszą składać ich ponownie.
Pomoc w sprawie świadczenia 500+ i RKO:
· specjalna infolinia 22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00),
· mailowo cot@zus.pl
· konsultacje i porady w sprawie świadczenia wychowawczego 500+
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Sport w czasie pandemii"
- 1
W bieżącym roku szkolnym w dalszym ciągu zmagamy się z pandemią COVID-19. Mamy utrudnione kontakty interpersonalne i wszelkie aktywności. Ogłaszając temat tegorocznego konkursu, chciałyśmy, abyście podzielili się sposobami postrzegania aktywności fizycznej w tym trudnym czasie.Na Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Sport w czasie pandemii” wpłynęło 107 prac z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sochaczew.
Prace były oceniane w trzech kategoriach:
klasy I – III, klasy IV – VI i kasy VII – VIII.
Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:
Klasy I – III
I m – Amelia Lewandowska – S.P. w Wyczółkach
I m – Oliwia Dąbrowska – S.P. w Mokasie
II m – Zuzanna Zyger – S.P. w Gawłowie
II m – Maria Gal Kalendarov – S. P. w Wyczółkach
III m – Stanisław Krajnowski – S.P. w Feliksowie
III m – Maria Dobrzyńska – S.P. w Mokasie
Wyróżnienia:
Karolina Kubanowska – S.P. w Wyczółkach
Oskar Gal Kalendarov – S. P. w Wyczółkach
Klasy IV – VI
I m - Julia Babulewicz – S.P. w Wyczółkach
I m – Zofia Kantarska – S. P. w Wyczółkach
II m – Cyprian Adamczyk – S.P. w Wymysłowie
II m – Karol Musiałczyk – S.P. w Gawłowie
III m – Marta Radwańska – S.P. w Wyczółkach
III m – Dominik Hawryszko – S.P. w Feliksowie
Wyróżnienia:
Maja Wołczyńska – S.P. w Wyczółkach
Maja Piotrowska – S.P. w Wymysłowie
Kaja Roznowska – S.P. w Wyczółkach
Lena Oleszczuk – S.P. w Wymysłowie
Klasy VII – VIII:
I m – Julia Wesołowska – S.P. w Wyczółkach
I m – Patrycja Kantarska – S.P. w Wyczółkach
II m – Maja Janicka – S.P. w Mokasie
II m – Oliwia Siejka – S.P. w Kątach
III m – Jakub Bęczkowski – S.P. w Feliksowie
III m – Szymon Adamcewicz – S.P. w Wyczółkach
Wyróżnienia:
Gabriela Gałaj – S.P. w Wyczółkach
Zuzanna Terenowicz – S.P. w Wyczółkach
Izabela Gruszecka – S.P. w Feliksowie
Filip Gołębiowski – S.P. w Wyczółkach
Bardzo dziękujemy wszystkim młodym artystom i ich nauczycielom za udział w naszym konkursie.
Za przygotowanie uczniów do Gminnego Konkursu Plastycznego dziękujemy paniom:
Jolancie Safulak, Agacie Grefkowicz, Annie Jakubczak, Ewie Kołodziejskiej, Sylwii Wesołowskiej, Renacie Piórkowskiej, Małgorzacie Smolińskiej, Dagmarze Witte Kubik, Jadwidze Głuchowskiej, Annie Żakowskiej, Magdalenie Rogali, Aleksandrze Tempczyk, Małgorzacie Kiełbasińskiej i panu Zdzisławowi Chlebowskiemu.
Organizatorki:
Magdalena Dąbrowska
Agnieszka Wnuk Paduch
Dzień Patrona Szkoły
Dnia 19 stycznia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Janusza Kusocińskiego. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Samorząd Uczniowski wystawił wartę przy tablicy upamiętniającej Janusza Kusocińskiego. W części artystycznej przedstawiciele SU przybliżyli w formie prezentacji sylwetkę Kusego. Nawiązali do jego niezwykłości, opartej na ciężkiej pracy, umiłowaniu sportu i ojczyzny. Podkreślili wielkość sportowca, ale też jego skromność i przyzwoitość. Młodzi artyści odwołali się do przykładu patrona, który powinien być inspiracją oraz wzorem do naśladowania.
Ukoronowaniem Dnia Patrona był konkurs popularyzujący sylwetkę wybitnego polskiego lekkoatlety, patrioty, nauczyciela i żołnierza. Uczniowie mogli popisać się wiedzą o życiu patrona, poszczycić się znajomością jego rekordów sportowych.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Agata Grabowska klasa VIII- I miejsce,
Patrycja Kantarska klasa VIII- II miejsce,
Krzysztof Mechacki klasa VI- III miejsce.
Zwycięzców zmagań nagrodzono rzęsistymi brawami i nagrodami.
7
Spotkania wychowawców z rodzicami
Informuję, że nadal, w związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń COVID-19, spotkania wychowawców z rodzicami uczniów w sprawie wyników nauczania za I półrocze roku szkolnego 2021/2022, odbędą się on-line na platformie TEAMS według ustalonego harmonogramu:
24.01.2022r. – poniedziałek
Klasa II – godz. 17:00
Klasa III – godz. 17:30
Klasa VII - godz. 18:00
25.01.2022r.- wtorek
Klasa IV, V, VI - godz. 17:00
Klasa I - godz. 17:30
Klasa VIII - godz. 18:00
Uczestnictwo w zebraniach z wychowawcami klas jest obowiązkowe.
Alicja Gałaj - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach
Zapraszamy uczniów na darmowe zajęcia z programowania
Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania w Sochaczewie już wystartowały!
Zajęcia są objęte patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew oraz Starosty Powiatu Sochaczewskiego.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy zarejestrować się na stronie:
Następnie wybrać miasto Sochaczew
- Czekamy na uczniów od 7 do 16 roku życia
- nauka programowania w grupach do 12 osób, w trzech grupach wiekowych
- pod okiem programisty przez 1,5h uczniowie wykonają ciekawy projekt
- może to być początek ciekawej pasji a nawet atrakcyjnego zawodu
Konkurs Informatyczny "Mistrz Programowania"
Zapraszam do udziału w konkursie informatycznym "Mistrz Programowania".
Wszelki informacje o konkursie dostępne pod adresem: https://oki.org.pl/mistrz-programowania-regulamin/
Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Sport w czasie pandemii”
Konkurs organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sochaczew
- Organizator:
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego
w Wyczółkach- Uczestnicy:
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sochaczew.
- Cele konkursu:
- Propagowanie uprawiania sportu w czasie pandemii.
- Zachęcanie do zwiększenia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
- Poznanie znaczenia i roli zdrowego stylu życia.
- Rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych.
- Poznanie i doskonalenie różnych technik plastycznych.
- Wymogi konkursowe:
- Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej
(bez prac przestrzennych). - Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę dotyczącą tematu konkursu.
- Format pracy A3
- Każda praca na odwrocie powinna być opatrzona metryczką zawierającą:
- Imię i nazwisko uczestnika konkursu,
- Klasę, kategorię wiekową,
- Dokładny adres szkoły wraz z numerem telefonu, adres e-mail,
- Imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem powstała praca,
- Zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych dziecka,
- Datę i podpis rodzica (załącznik nr 1 do regulaminu).
Prace niepodpisane w ten sposób nie będą oceniane.
- Termin składania prac – 17 stycznia 2022 r.
- Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:
- Klasy I-III,
- Klasy IV-VI szkoły podstawowej,
- Klasy VII -VIII szkoły podstawowej
- Prace nie podlegają zwrotowi, przechodzą na własność organizatora.
- Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
- Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na jej publikację
(strona internetowa organizatorów). - Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych
(tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922) dla potrzeb konkursu. - Prace można przesyłać pocztą lub przekazywać osobiście na adres:
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach
Wyczółki 21A
96-500 Sochaczew
tel. 46 861-80-86
e-mail: zswyczolki21a@onet.eu
Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają:
p. Magdalena Dąbrowska
p. Agnieszka Wnuk-Paduch
Wycieczka do Zagrody w Zakrzewie
- 9
W dniu 10.12.2021r. nasze kochane przedszkolaki z okazji Mikołajek wyjachały do Zagrody w Zakrzewie. Tam w drodze niespodzianki otrzymały prezenty od św. Mikołaja. Radość była wielka. Dodatkowo odbyły się warsztaty świąteczne, gdzie każde dziecko otrzymało własnoręcznie zrobioną bombkę do domu. Jednak najwięcej radości sprawiło karmienie alpak, kóz, królików oraz innych zwierząt.
Życzenia Bożonarodzeniowe
Zimowy Mistrz Wypracowań
Startuje właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli nowy konkurs z nagrodami organizowany przez portal edukacyjny Dyktanda.pl!
To idealna okazja, aby poćwiczyć swoje umiejętności pisarskie, skorzystać ze zdobytej już wiedzy, a także zgłębić nowe zagadnienia.
Zapraszamy wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!
Wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan
Następnie można już przystąpić do wybierania interesujących nas tematów.
Na aktywnych uczestników czekają nagrody gwarantowane! Aby je zdobyć, wystarczy zgromadzić określoną liczbę punktów. Oprócz tego przewidziane są nagrody główne, których wartość sięga dwóch tysięcy złotych!
Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań trwa do 28.02.2022 r. Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!
https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan
Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie powyższej informacji wraz z linkiem do konkursu Państwa odbiorcom za pośrednictwem Państwa strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych.
Korzystając z okazji składamy również Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!
Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl
Spotkania z wychowawcami
W związku z nasilającymi się zakażeniami koronawirusem COVID-19 spotkania wychowawców z rodzicami uczniów odbędą online przez platformę TEAMS w następującym terminie:
16.12.2021r.- czwartek
Klasa II i III - godz. 17:00
Klasa I - godz. 18:00
20.12.2021. - poniedziałek
Klasa IV - 17:30
Klasa VI - 18:00
Klasa VII i VIII - 18:30
21.12.2021r. - wtorek
Klasa "0" - 17:00
Serdecznie zapraszamy!!!
Od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach w systemie zdalnym
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Możliwość prowadzenia zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Placówki, których nie dotyczy ograniczenie pracy stacjonarnej
Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego. W sposób stacjonarny funkcjonują również młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Praca stacjonarna tych jednostek wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego, w tym realizacji zajęć rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i uczniem.
Zajęcia rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie we wszystkich jednostkach systemu oświaty niezależnie od ograniczenia ich funkcjonowania. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Konsultacje w szkołach dla uczniów przygotowujących się do egzaminów
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty i maturalnego. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
Zajęcia wspomagające
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Przerwa świąteczna bez zmian
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw
Informacja dotycząca szczepień w grupie wiekowej 5-11 lat
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.
Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.
W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11
Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:
- mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
- na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
- na profilu #SzczepimySię,
- a także pod numerem infolinii 989.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki
Wycieczka do Mandorii
- 6
7 grudnia odbyła się szkolna wycieczka do magicznego parku rozrywki "Mandoria".
To wyjątkowe miejsce rodzinnej rozrywki. Atrakcje i wystylizowane otoczenie uzupełniają się wzajemnie, tworząc doskonałą przestrzeń do zabawy, pogłębiania więzi i spędzenia czasu w prawdziwie zwariowany sposób. Wszystkie znajdujące się w parku karuzele, czy roller-coastery stanowią część tętniącego życiem renesansowego miasta - Miasta Przygód. Dzięki temu Mandoria bawi niezależnie od wieku i za każdym razem oferuje nowe wrażenia A tak bawiliśmy się my!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Archiwum Aktualności