W środę, 13.10.2021 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Izabelli Pietrzak. Poprzez humorystyczną scenkę uczniowie serdecznie podziękowali swoim nauczycielom za trud i poświęcenie w codziennej pracy. W części artystycznej udział wzięli także uczniowie klasy IV, I i II, którzy pięknie zaśpiewali dla wszystkich pedagogów. Podczas tego ważnego wydarzenia nie obyło się bez upominków. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali piękne wrzosy. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Gałaj, która pogratulowała osiągnięć zawodowych wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczając im specjalne podziękowania.
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej
- 8
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Ze względu na pandemię COVID 19 i zwiększającą się ilość zakażeń nastąpiła zmiana terminu
i forma spotkań rodziców z wychowawcami klas 0-VIII.Spotkanie w szkole:
21.10.2021r. godz. 17.00 – „0”
21.10.2021r. godz. 17.00 – kl. VIII
21.10.2021r. godz. 17.00 - kl. IV
Spotkanie online na platformie TEAMS:
25.10.2021r. godz.17.00 – kl. I
25.10.2021r. godz. 17.30 – kl. II
25.10.2021. godz.17.30 – kl. III
26.10.2021r. godz. 17.00 – kl. V
26.10.2021r. godz. 17.30 – kl. VII
26.10.2021r. godz.18.00 – kl. VI
Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami.
„Sprzątanie świata”
W czwartek, 7 października wzorem ubiegłych lat nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Jej celem było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie klas I-IV wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły i bliskiej okolicy. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że dbając o stan środowiska, dbają o swoją przyszłość. W tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię akcja odbyła się nieco później, ale jest ona dowodem na to, ze lubimy wspólnie działać, mimo różnych przeciwności.
Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"
IX POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY - „Pamiętajcie o Ogrodach. Z książką wśród pól, łąk i lasów”
DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
„Pamiętajcie o Ogrodach. Z książką wśród pól, łąk i lasów”
ORGANIZATOR
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie96-500 Sochaczew, ul. Żeromskiego 39 aTel/fax. 46 862-27-16; www.pbw.waw.pl
CELE KONKURSU
-
Kształtowanie kultury czytelniczej i wrażliwości artystycznej.
-
Zainteresowanie sztuką fotografowania.
-
Kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania, regionem.
UCZESTNICY I OPIEKUNOWIE
Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego.
NAGRODY
Prace będą oceniane i nagradzane w 4 kategoriach:
-
szkoły podstawowe klasy I-IV
-
szkoły podstawowe klasy V-VIII
-
szkoły ponadpodstawowe
-
nauczyciele.
Informacja o sposobie wręczenia nagród laureatom będzie wysłana listownie do dyrektorów szkół . Wyniki konkursu będą opublikowane w lokalnych mediach, na fanpage’u Biblioteki i stronach www.pbw.waw.pl i www.pbw.e-sochaczew.pl
SPOSÓB REALIZACJI
-
Zdjęcie powinno przedstawiać czytanie, a dokładniej osobę[-y] czytającą[-e] książkę w miejscach kojarzonych/związanych z domem, rodzinną miejscowością, najbliższą okolicą, regionem w otoczeniu przyrody, na przykład wśród pól, łąk i lasów.
-
Format prac fotograficznych: odbitka czarno-biała lub kolorowa na papierze fotograficznym w formacie 15x21 cm. Prosimy również o dostarczenie zdjęcia w wersji cyfrowej w formacie JPG (poczta e-mail, pendrive).
-
Każdy uczestnik może złożyć 1 fotografię.
-
Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia z konkursu prac o niskiej jakości technicznej, nie związanych z tematem konkursu oraz autorstwa więcej niż jednej osoby.
-
Każda z fotografii powinna być na odwrocie opisana /tytuł, autor zdjęcia, szkoła/.
-
Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie.
Do każdej nadesłanej fotografii należy dołączyć kartę zgłoszeniową oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (w załączeniu).
Zgłoszenie prac na Konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:1. Jest jej autorem oraz, że przysługuje mu pełnia autorskich praw osobistych i majątkowych do tej fotografii, a także, że prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich.
2. Zapewnia, że osoba, która znajduje się na fotografii, wyraziła zgodę na publikację.3. Wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatora i Partnera Konkursu nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie dla celów promocji konkursu i idei czytelnictwa oraz działalności Biblioteki.
Fotografię należy dostarczyć do Bibliotekido 13 kwietnia 2022 r.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastapi 11 maja 2022 r.
Prace stają się własnością PBW Filii w Sochaczewie.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu u Pawła Rzeczyckiego
-
Największy bezpłatny Konkurs Informatyczny Bóbr 2021
Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje już 8 listopada. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Konkurs Bóbr to świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów – szkół podstawowych i średnich – oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które mogą być następnie wykorzystane jako narzędzie szybszej i skuteczniejszej nauki, ale też przy edukowaniu przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną. Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesną i realną szansą na rozwój młodych ludzi!
Konkurs Informatyczny Bóbr 2021 objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji NarodowejWszelkie informacje dotyczące konkursu u Pawła Rzeczyckiego.
Harmonogram szczegółowy (test próbny):
20 października 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
21 października 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
22 października 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III
Olimpiada Informatyczna Szkół Podstawowych
Rozpoczęły się zdalne, bezpłatne zajęcia przygotowując do Olimpiady Informatycznej Szkół Podstawowych:
Najbliższy wtorek - programowanie: https://youtu.be/4R2JO9rzQyY
Najbliższy czwartek - zadania olimpijskie: https://youtu.be/hVH-4EDGI6w
Każdy wszystko zrozumie! - Można jeszcze dołączyć!!!
Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Harmonogram zajęć / quizy / zadania: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Przykładowy quiz: https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2977671409165100
Zadania do zrobienia: https://oki.org.pl/challenge-programowanie-od-podstaw-2/
Rozwiązania: https://oki.org.pl/podpowiedzi-challenge-2-programowanie-od-podstaw/
Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego do udziału w przedmiotowym konkursie informatycznym Logia. Nasz konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python. Dodatkowo w I etapie należy rozwiązać test dotyczący treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej.
Dokładne informacje, w tym regulamin zatwierdzony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, znajdują na naszej stronie internetowej pod adresem logia.oeiizk.waw.pl
Zapraszamy uczniów na szkolenia on-line w zakresie algorytmiki i programowania w Pythonie. Można zacząć od samouczka dla początkujących - Pierwsze kroki w Pythonie (otwarty do 31 maja). Kolejnym krokiem może być szkolenie prowadzone przez naszych nauczycieli Grafika żółwia w Pythonie (rozpoczęcie 30 września). Co tydzień ukaże się partia materiałów do przerobienia oraz zadania do rozwiązania. Wymagamy systematyczności, dotrzymywania określonych terminów.
Wreszcie samouczki dla zaawansowanych - Obliczenia i algorytmy oraz W głąb algorytmiki (otwarte do 24 lutego). Tutaj uczeń pracuje w swoim tempie. Ma do dyspozycji materiały i aktywności sprawdzane automatycznie. Wspina się po drabinie zaliczając kolejne stopnie wiedzy.
Przygotowaliśmy również Bank zadań. Zapraszamy do wysyłania na sprawdzarkę rozwiązań zadań w języku Python z poprzednich konkursów Logia.
https://konkursy.oeiizk.edu.pl
Wanda Jochemczyk
Przewodnicząca Komisji Wojewódzkiej
Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o kontakt osobisty - Paweł Rzeczycki
Wycieczka do Sądu Rejonowego
Ignorantia iuris nocet ( Nieznajomość prawa szkodzi), czyli co o pracy sądu powinieneś wiedzieć?
W dniu 30 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w wycieczce do Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Tym razem to klasa 8 Szkoły Podstawowej wraz z doradcą zawodowym, panią Magdaleną Pietrzak oraz wychowawczynią klasy, panią Anną Pastuszko miała okazję uczestniczyć w ciekawymi i pouczającym spotkaniu Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zawodami związanymi z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz struktury organizacyjnej sądu.
Z pracą sądu i jego specyfiką zapoznała nas Pani Dyrektor Sądu - Magdalena Mikołajczyk.Mieliśmy okazję zobaczyć: sam areszt i jedną z sal rozpraw. Mogliśmy zasiąść w ławach sali rozpraw i poczuć atmosferę tego miejsca oraz dowiedzieć się jak działa sąd. Każdy z uczestników
wycieczki zajął miejsce przeznaczone w czasie rozprawy dla sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków czy publiczności.
W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca w sądzie, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa. Każdy
zainteresowany miał również możliwość założenia togi sędziowskiej, łańcucha z wizerunkiem orła oraz mógł usiąść za stołem sędziowskim.
Kulisy pracy sądu zrobiły na uczniach duże wrażenie. Wycieczka była interesującą formą zdobycia wiedzy na temat pracy w sądzie.Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Muzeum mieści się w klasycystycznym dawnym ratuszu z XIX w. Gromadzi głównie zbiory dotyczące II wojny światowej, które prezentowane są na stałej wystawie "Pole bitwy 1939-1945 - Gdy bój na Bzurą wrzał". Powstało w 1973 roku z inicjatywy członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Sochaczewskiej. Każdy przedmiot prezentowany dziś na ekspozycji w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą opowiada swoją osobliwą historię. Z gablot i dioram przemawia broń, ekwipunek i dokumenty podniesione z pobojowiska. Są tam eksponaty wykopane z pól i lasów, wydobyte z rzek, bagien, torfowisk i stawów, dosłownie i w przenośni - ziemi wydarte. Te i wiele innych ciekawych informacji przekazał w ciekawy i obrazowy sposób przewodnik muzeum.
Dzień Chłopaka w VII klasie
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy VII postanowiły uczcić to święto przygotowując smaczną niespodziankę dla swoich kolegów z klasy. Oprócz gorących życzeń chłopcy zostali uraczeni smaczną pizzą. Wszyskiego najlepszego drodzy koledzy!!!
Zapytanie ofertowe
Na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości szacunkowej nieprzekraczającej równowartości kwoty 130.000 złotych netto, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach zwraca się z prośba o przedłożenie oferty cenowej na „Dostawę węgla kamiennego eko-groszek”.
Spotkanie ze strażakami OSP w Wyczółkach
Dnia 24 września 2021 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie ze strażakami OSP w Wyczółkach. W czasie spotkania uczniowie kl. 0-III i IV-VIII mieli możliwość zapoznania się z charakterem pracy strażaka, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć sprzęt gaśniczy i urządzenia w wozie strażackim.
Szkolenie poprowadził p. Przemysław Dałkiewicz. Dziękujemy za wiele cennych informacji i liczymy na dalszą współpracę ze strażakami.
8
Konkurs InstaLogik III edycja 2021/22
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
W drugiej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2020/2021 wzięło udział 3429 uczniów z 545 szkół rozsianych po całej Polsce, z czego jedna trzecia uczy się w małych szkołach w gminach wiejskich. Dla większości z nich był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu "olimpijskiego" i pojęciem poprawności programu. Do finału dotarło 722 uczniów. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o wysłanie wiadomości przez dziennik elektroniczny do nauczyciela informatyki - Pawła Rzeczyckiego
Więcej informacji: https://instalogik.pl
Wycieczka do ZOO w Warszawie
23 września uczniowie klas I-VII wybrali się na wycieczkę do ZOO w Warszawie. Była to wyjątkowa okazja do niezwykłej podróży, która pozwoliła poznać faunę i florę różnych kontynentów. Zwiedziliśmy m.in.:
- jeden z najnowocześniejszych w Europie wybieg dla słoni,
- herpetarium z bardzo interesującymi okazami krokodyli, węży, płazów, waranów oraz żółwi,
- hipopotamiarnię zamieszkałą przez hipopotamy nilowe,
- rekinarium zamieszkałe przez płaszczki i rzadkie okazy rekinów,
- żyrafiarnię z dodatkowymi wybiegami dla małp,
- małpiarnię i gorylarnię, w której do niedawna przebywał największy goryl świata,
- insektarium z bogatą kolekcją bezkręgowców,
- wybieg nosorożców,
- ptaszarnię.
Dzięki wycieczce do warszawskiego ZOO wszyscy uczniowie mogli z bliska poznać rzadkie oraz wyjątkowo niebezpieczne gatunki dzikich zwierząt. Dodatkową atrakcją dla dzieci był również plac zabaw, na którym mogły aktywnie spędzić wolny czas.
Wycieczka klas 4-8 do Julinka
- 88
Plan lekcji
W zakładce DLA RODZICÓW - INFORMACJE pojawił się plan lekcji dla poszczególnych klas.
Inauguracja Roku Szkolnego w biegach przełajowych
- 14
16 września w naszej szkole odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego w biegach przełajowych. Uczniowie startowali w różnych kategoriach wiekowych:
- oddział przedszkolny
I miejsce – Mateusz Roztropiński
II miejsce - Zuzanna Gajewska
III miejsce – Piotr Pawelak
- I i II klasa
I miejsce – Gabriela Roztropińska (kl. II)
II miejsce – Aleksander Mościcki (kl. I)
III miejsce – Wiktoria Baczyńska (kl. II)
- III i IV klasa (dziewczęta)
I miejsce – Julia Głażewska (kl. IV)
II miejsce – Marta Radwańska (kl. IV)
III miejsce – Maria Figat (kl. IV)
- III i IV klasa (chłopcy)
I miejsce – Filip Chrzanowski (kl. IV)
II miejsce – Kuba Szwarc (kl. IV)
III miejsce – Ksawery Janasz (kl. III)
- V i VI klasa (dziewczęta)
I miejsce – Zuzanna Nowecka (kl. VI)
II miejsce – Daria Zastawna (kl. V)
III miejsce – Zofia Kantarska (kl. VI)
- V i VI klasa (chłopcy)
I miejsce – Rafał Baczyński (kl. VI)
II miejsce – Bartosz Chrzanowski (kl. V)
III miejsce – Michał Nowakowski (kl. VI)
- VII i VIII klasa (dziewczęta)
I miejsce – Agata Grabowska (kl. VIII)
II miejsce – Elżbieta Grabowska (kl. VII)
III miejsce – Zuzanna Terenowicz (kl. VII)
- VII i VIII klasa (chłopcy)
I miejsce – Wiktor Roznowski (kl. VIII)
II miejsce – Cezary Przytuła (kl. VIII)
III miejsce – Aleksander Yeremyan (kl. VII)
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Plan zajęć dodatkowych
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 15.09.2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono osoby do Zarządu SU. Uczniowie, którzy będą w tym roku szkolnym pracować na rzecz Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, zostali zaprezentowani społeczności szkolnej w czasie apelu. Przyjęli też gratulacje od opiekuna SU p. Izabelli Pietrzak i p. Dyrektor.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Zaproszenie do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną "Chrzest Polski"
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Archiwum Aktualności