• Przygotowania do jubileuszu

• Przygotowania

• W przygotowanie jubileuszu szkoły włączyli się wszyscy nauczyciele działający w poszczególnych grupach:

Grupa artystyczna: Katarzyna Bury, Kamila Geras, Beata Kłosińska, Aleksandra Miałkos,Anna Pastuszko-przygotowanie części artystycznej w szkole.

Grupa dekoracyjna: Magdalena Dąbrowska, Alina Kowalik, Karolina Jaros, Paulina Pastuszko- pozyskiwanie funduszy na realizację przydzielonych zadań: loteria fantowa, kiermasz bożonarodzeniowy w Hotelu Chopin i w szkole; opracowanie i sprzedaż gadżetów związanych ze 100-leciem szkoły- magnesy, długopisy, torby; sfinansowanie i wykonanie dekoracji; wywołanie zdjęć; zakup ramek, roll-apa; wykonanie dekoracji na sali gimnastycznej.

Grupa wydawnicza: Małgorzata Kiełbasińska, Iwona Kochanek, Katarzyna Lewczuk, Magdalena Rogala, Agnieszka Wnuk- Paduch- zbieranie i gromadzenie wspomnień absolwentów szkoły; opracowanie zebranych wspomnień i historii szkoły; wybór i opracowanie zdjęć do folderu i publikacji z okazji 100-lecia szkoły; wydanie folderu i publikacji „Wspomnienia absolwentów SP im. J. Kusocińskiego w Wyczółkach.

Grupa wystawowa: Iwona Gasińska, Magdalena Pietrzak, Paweł Rzeczycki, Mariola Wagner, Katarzyna Bury- pozyskiwanie funduszy na 100-lecie (cegiełki); konkurs na najstarsze, najciekawsze zdjęcie; zbieranie, gromadzenie i obróbka zdjęć; przygotowanie zdjęć do wystawki i ekspozycja zdjęć; dekoracja korytarza szkolnego; przeprowadzenie konkursu plastycznego „Moja szkoła- wczoraj, dziś, jutro”; wypisanie księgi pamiątkowej; uporządkowanie i wystawka kronik szkolnych.

Nad całością jubileuszu czuwała pani dyrektor Aleksandra Tempczyk, która dopięła naszą uroczystość na „ostatni guzik”. Dziękujemy!!!

• Szkolny Konkurs Plastyczny "100 kwiatów na 100-lecie"

• W konkursie plastycznym "100 kwiatów na 100- lecie" organizowanym z okazji jubileuszu naszej szkoły udział brali uczniowie klas 0- VIII. Duże, białe kwiaty zgłoszone na konkurs były przepiękne i zachwycały starannością wykonania. Tak zatem przedstawiają się wyniki konkursu:

I miejsce- Krzysztof Sajnacki, Kacper Krajewski, Agata Kowalik

II miejsce- Julia Babulewicz, Blanka Zielonka

III miejsce- Aleksandra Kubik, Maria Figat, Hanna Sobieraj

Wyróżnienia- Marta Radwańska, Tymoteusz Kubik, Natalia Szymańska, Martyna Sylwestrzak, Wiktoria Pastuszko, Lena Bargieł Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe

Gratulujemy serdecznie.

• Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja szkoła – wczoraj, dziś, jutro”

• W związku z obchodami 100-lecia istnienia szkoły w Wyczółkach  został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Moja szkoła – wczoraj, dziś, jutro”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły, a także integracja środowiska szkolnego.

Do świetlicy wpłynęło łącznie 21 prac. Jury w wyniku tajnego głosowania wyłoniło najbardziej wyróżniające się prace:

Kategoria I-III:

I miejsce - Marcelina Żakowska

II miejsce - Mateusz Roztropiński

III miejsce - Lena Bargieł

Kategoria IV-VIII:

I miejsce - Julia Babulewicz , Maja Nowakowska, Kacper Krajewski

II miejsce - Bożena Popovych

III miejsce - Krzysztof Sajnacki, Oliwia Nowakowska

Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Gratulujemy laureatom!

• Dni klas młodszych

• W dniach od 28 lutego do 1 marca zorganizowane zostały w naszej szkole "Dni klas młodszych". W tym roku ze względu na obchody 100-lecia naszej placówki, młodsi uczniowie poznawali Janusza Kusocińskiego naszego patrona. W pierwszym dniu uczniowie klas I-III poprzez wspólną zabawę zdobywali informacje o patronie naszej szkoły, poznawali ciekawostki z życia prywatnego i sportowego Janusza Kusocińskiego. Na koniec spotkania dzieci sprawdziły swoją wiedzę biorąc udział w quizie. W drugim dniu dzieci klas II-III miały za zadanie wykonać portret naszego patrona. Najmłodsi uczniowie, klasa I- ozdobić symbole związane z życiem i karierą Janusza Kusocińskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Szkolny Konkurs Historyczny "Wspomnienie absolwentów"

• W związku z obchodami 100 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, dzieje się w naszej placówce wiele akcji. Jedną z nich był konkurs historyczny na nagranie filmu ze wspomnieniami absolwentów naszej szkoły. W miniony piątek ogłoszone zostały wyniki, a zwycięzcy prócz wysokich ocen z historii otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Film ze wspomnieniami pana Rafała Żakowskiego, przy dzielnym wsparciu córki Marceliny został zaprezentowany podczas uroczystości upamiętniającej patrona szkoły.

• Szkolny Konkurs Literacki "Wspomnienia z ławy szkolnej"

• W związku z jubileuszem 100- lecia naszej szkoły przed feriami odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego "Wspomnienia z ławy szkolnej". Na konkurs wpłynęły wspomnienia naszych absolwentów z różnych lat. I miejsce w konkursie zajęła Julia Babulewicz- za opisanie wspomnień szkolnych prababci Karoliny.II miejsce zajęła Julia Głażewska za wspomnienia ze szkoły wuja Sławomira, natomiast III miejsce przypadło w udziale Kacprowi Krajewskiemu za wspomnienia szkolne babci Magdaleny. Serdecznie gratulujemy.