• Z pomocą dla Antosia

• Wkręć się w zbieranie nakręte

Konkurs "Wkręć się z Miśkiem Zdziśkiem w pomaganie nakrętkami" | Szkoła  Podstawowa nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Ich zbiórka jest naprawdę bardzo prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki. Następnie są one przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.

W naszej szkole akcja trwa od roku 2013. W tym roku będziemy pomagać Antosiowi. Antoni Wysocki jest wcześniakiem, który przyszedł na świat w 35 tygodniu ciąży. Urodził się z przepukliną oponowo rdzeniową kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, dużego stopnia wertykulomegalią, garbem kostnym kręgosłupa, wrodzonym zapaleniem płuc, paraliżem lewej nogi i tachykardią. Nadal jest diagnozowany pod kątem innych zaburzeń. Pieniądze ze zbiórki pozwolą pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Każda nakrętka przyczynia się do polepszenia komfortu życia Antosia.

Akcja trwa nadal więc przyłącz się i Ty.